Anmälningslista

Anmälda till Rally Sprint DM: Hässleholms GP

28 apr 2024 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare - 4WD 4
2 A-Förare - Trimmat 12
3 A/B - Förare - Standard A 8
4 A/B - Förare - Standard B 10
5 B-Förare - 4WD 0
6 B-Förare - Trimmat 13
7 C-Förare - 4WD 0
8 C-Förare - Trimmat 12
9 C-Förare - Standard A 7
10 C-Förare - Standard B 6
11 Ungdomsrally 1
12 HRC APP K - 0-1600 CC 1
13 HRC APP K - 1601- CC 5
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 2
Totalt 81

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
12
Poul Pape Juel Jensen
Ricky Bristol
Ask-Hedeland Motorklub
Ask Hedelands Motorklub
Morris Cooper S
DK
2
Anders Karlsson
Kristoffer Roth Nielsen
Eslövs MK
Ford Escort
SE
13
Håkan Bercic
Felix Bercic
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
SE
9
Benny Olsson
Viktor Andersson
SMK Helsingborg
Höörs MK
VW Golf
Hagestigs motorsport
SE
2
Johan Green
Ella Green
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
2
Robin Svensson
Sandra Wybrands
SMK Hörby
Renault Clio R3
SE
6
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
9
Ola Lindahl
Patrik Lundahl
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
6
Robert Rydendahl
Bmc
Ford Escort
Rallybil.dk
DK
2
Klaus Hammer
Rasmus Hammer Peronard
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Renualt Clio R3T
DK
4
Magnus Larsson
Karolina Persson
Hässleholms MK
Hässleholmd MK
Volvo 940
SE
4
Leif Axelsson
Peter Augustinsson
S:a Sunnerbos MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Team Björns Autoservice
SE
9
Jörgen Pedersen
Magnus Pedersen
Hässleholm MK
Hässleholm MK
VW Golf
Team Björns Autoservice
SE
4
Valentin Mårtensson
Ebba Larsson
Dalby MK
SMK Hörby
Volvo 940
Lundells Motorsport
SE
3
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
2
Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Lunds AC
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Tony Schäfer
Ramus Ekman
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
8
Martin Selander
Johan Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 3
SE
2
Conny Svensson
Hässleholms MK
Ford Escort
SE
10
Magnus Lind
Mattias Bengtsson
Hässleholms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
6
Kenneth Hansen
Steffen Frederiksen
Komo
Komo
Renault Clio
DK
4
Linus Larsson
Olivia Kristensson
Sjöbo MK
Trelleborg MK
BMW E46
Lundells motorsport
SE
9
Fredric Larsson
Anders Larsson
Sjöbo MK
Sjöbo MK
Volvo 940
Lundells Motorsport
SE
13
Johnny Pedersen
Albert Riishøj
Ask-Hedeland
BMW E30
Team JP Rally
DK
30
Susanne Hansson
Hässleholms MK
Golf 4
SE
6
Mikael Larsson
Elza Larsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Joacim Kristiansson
SMK Hörby
Opel Corsa B
SE
8
Patrik Ahlstedt
Markus Pedersen
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Opel Ascona B
V.VRAM RACING
SE
8
Andreas Berg
Felicia Berg
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325
SE
6
Jacob Egholm
Komo
Renault Clio
Egholm Motorsport
DK
3
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
4
Henrik Rehn
Jenny Feuk
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Team Björns Autoservice
SE
8
Jesper Roslund
Lars Östring
SMK Örkelljunga
Helsingborgs Kartining Kl
BMW M3
SE
9
Björn Nilsson
Nathalie Nilsson
Älmhults MK
Älmhults MK
VW Golf 2
Team Björns Autoservice
SE
6
Henning Sørensen
Henning Jørgensen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Opel Corsa OPC
DK
30
Arne Ekelund
Kevin Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Saab 900
SE
6
Joakim Strömberg
Mikael Eriksson
Bengtsfors MC
Bengtsfors MC
Ford Fiesta
SE
2
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 206
SE
11
Emil Karlsson
Patrik Berglund
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 940
SE
8
Bo Karlsson
Johan Fransson
Älmhults MK
Grimslövs MS
BMW 325
SE
10
Roy Larsen
Tobias Rosenqvist
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo 940
SE
13
Lars Nilsson
Per Malmström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort RS 2000
SE
8
Ulf Augustinsson
Elias Augustinsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 106 Xsi 1,6
Team Björns autoservice
SE
4
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
4
Fredrik Karlsson
Jesper Stensrud
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf GTI
SE
13
Erling Hansen
Inger Skjærbæk
Historisk Motor Sport Dan
Slagelse Auto Sport
Opel Ascona A
Erling Hansen
DK
10
Michal Pinczakowski
Karl-Göran Eriksson
Älmhults MK
Älmhults MK
Peugeot 206 GTI
SE
6
Heidi Ryrlén
Peter Hansson
Vänersborgs MK
Vänersborgs MK
Ford Fiesta
SE
10
Morgan Green
Alva Green
Hässleholms MK
Hässleholm MK
Saab 9-3
SE
1
Rolf Grybb
Tobias Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Citroën DS3 R5
SE
8
Simon Nilsson
Lina Hammarstedt
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 205 GTI
RP MOTORSPORT
SE
1
Stig Andervang
Sofie Sjöberg Karlsson
MK Rimo
Carlstad RC
Hyndai I 20 RC2
SE
3
Lucas Ljungbäck
Erik Lindfors
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
8
Adam Grahn
Marcus Sundh
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Fiesta Rally4
SE
3
Jesper Larsson Odenmalm
Anna Larsson
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Toyota Corolla
SE
6
Michael Håkansson
Per Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Seat Ibiza
SE
6
Skawomir Bronk
Sandra Bergelv
Lunds AC
Lunds AC
BMW Compact
PL
3
Johan Svensson
Bertil Holmkvist
Svedala MK
Volvo 940
SE
4
Jörgen Persson
Mats Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf GTI 16V
SE
8
Jacob Oddshammar
Nils Andersson
Lunds AC
Hyllinge MS
BMW 325 I
SE
8
Arne Oddshammar
Hanna Norden
Lunds AC
Lunds AC
BMW 330I
SE
9
Elin Persson
Magnus Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
BMW 316I
SE
9
Göran Hansson
Susanne Hansson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Golf 4
Axcell
SE
2
Ebbe Nilsson
Hässleholms MK
Golf 3
SE
2
Bjarne Rutgersson
Stenungsunds MS
BMW M3
SE
1
Mick Fraas
Ronni Bengtson
Frederiksborg Amts Mk/a
Frederiksborg Amts Mk/a
Subaru Impreza
DK
3
Peter Larsson
Linus Johansson-Olsson
Svedala MK
Arlöv AC
Golf MK 2
SE
2
Tommy Andersson
Thomas Hallen
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3 E46
SE
13
Bo Boddum Andersen
Erik Rasmussen
Randers Auto Sport
Horsens Motor Klub
Opel Kadett Gt/e
DK
6
Hans-Daniel Steiner
Jan-Erik Jönsson
Lunds AC
Eslövs MK
VW Golf II Br
SE
8
Paul Johnsson
Nova Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
6
Gert Marboe
Erik Larsen
Ask Hedeland
Drc
Renault Clio RS Rally5
Marboe Motorsport
DK
6
Tobias Larsen
Jacob Bidstrup
Bornholms Motorsport
Bornholms Motorsport
Seat Ibiza
DK
3
Jesper Olsson
Hjalmar Olsson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Saab 99
SE
1
Magnus Hägg
Daniel Borgqvist
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R5
Drive VXO Motorsport
SE
4
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Citroën C2
SE
4
Thomas Pettersson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
BMW 323
SE
2
Johannes Fraas
Steinar Bakkland
Frederiksborg Amts Mk/a
Hässleholms MK
Volvo 940
DK
10
Stefan Persson
Åke Persson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Corsa A GSI
SE
10
Johnny Hansen
Robin Sjösten
Svedala MK
Svedala MK
Volvo 940
SE
3
Oliver Larsson
Ola Stenberg
Sjöbo MK
Sjöbo MK
BMW 318
Lundells Motorsport
SE
www.resultatservice.com