Anmälningslista

Anmälda till Rally Sprint DM: Hässleholms GP

28 apr 2024 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare - 4WD 4
2 A-Förare - Trimmat 12
3 A/B - Förare - Standard A 8
4 A/B - Förare - Standard B 10
5 B-Förare - 4WD 0
6 B-Förare - Trimmat 13
7 C-Förare - 4WD 0
8 C-Förare - Trimmat 12
9 C-Förare - Standard A 7
10 C-Förare - Standard B 6
11 Ungdomsrally 1
12 HRC APP K - 0-1600 CC 1
13 HRC APP K - 1601- CC 5
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 2
Totalt 81

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
8
Patrik Ahlstedt
Markus Pedersen
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Opel Ascona B
V.VRAM RACING
SE
13
Bo Boddum Andersen
Erik Rasmussen
Randers Auto Sport
Horsens Motor Klub
Opel Kadett Gt/e
DK
2
Tommy Andersson
Thomas Hallen
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3 E46
SE
1
Stig Andervang
Sofie Sjöberg Karlsson
MK Rimo
Carlstad RC
Hyndai I 20 RC2
SE
8
Ulf Augustinsson
Elias Augustinsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 106 Xsi 1,6
Team Björns autoservice
SE
4
Leif Axelsson
Peter Augustinsson
S:a Sunnerbos MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Team Björns Autoservice
SE
13
Håkan Bercic
Felix Bercic
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
SE
8
Andreas Berg
Felicia Berg
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325
SE
6
Skawomir Bronk
Sandra Bergelv
Lunds AC
Lunds AC
BMW Compact
PL
6
Jacob Egholm
Komo
Renault Clio
Egholm Motorsport
DK
2
Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Lunds AC
SMK Hörby
Volvo 940
SE
30
Arne Ekelund
Kevin Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Saab 900
SE
3
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
2
Johannes Fraas
Steinar Bakkland
Frederiksborg Amts Mk/a
Hässleholms MK
Volvo 940
DK
1
Mick Fraas
Ronni Bengtson
Frederiksborg Amts Mk/a
Frederiksborg Amts Mk/a
Subaru Impreza
DK
8
Adam Grahn
Marcus Sundh
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Fiesta Rally4
SE
2
Johan Green
Ella Green
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
10
Morgan Green
Alva Green
Hässleholms MK
Hässleholm MK
Saab 9-3
SE
1
Rolf Grybb
Tobias Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Citroën DS3 R5
SE
2
Klaus Hammer
Rasmus Hammer Peronard
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Renualt Clio R3T
DK
13
Erling Hansen
Inger Skjærbæk
Historisk Motor Sport Dan
Slagelse Auto Sport
Opel Ascona A
Erling Hansen
DK
10
Johnny Hansen
Robin Sjösten
Svedala MK
Svedala MK
Volvo 940
SE
6
Kenneth Hansen
Steffen Frederiksen
Komo
Komo
Renault Clio
DK
9
Göran Hansson
Susanne Hansson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Golf 4
Axcell
SE
30
Susanne Hansson
Hässleholms MK
Golf 4
SE
6
Michael Håkansson
Per Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Seat Ibiza
SE
1
Magnus Hägg
Daniel Borgqvist
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R5
Drive VXO Motorsport
SE
6
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
8
Paul Johnsson
Nova Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
2
Anders Karlsson
Kristoffer Roth Nielsen
Eslövs MK
Ford Escort
SE
8
Bo Karlsson
Johan Fransson
Älmhults MK
Grimslövs MS
BMW 325
SE
11
Emil Karlsson
Patrik Berglund
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 940
SE
4
Fredrik Karlsson
Jesper Stensrud
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf GTI
SE
2
Joacim Kristiansson
SMK Hörby
Opel Corsa B
SE
10
Roy Larsen
Tobias Rosenqvist
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo 940
SE
6
Tobias Larsen
Jacob Bidstrup
Bornholms Motorsport
Bornholms Motorsport
Seat Ibiza
DK
9
Fredric Larsson
Anders Larsson
Sjöbo MK
Sjöbo MK
Volvo 940
Lundells Motorsport
SE
4
Linus Larsson
Olivia Kristensson
Sjöbo MK
Trelleborg MK
BMW E46
Lundells motorsport
SE
4
Magnus Larsson
Karolina Persson
Hässleholms MK
Hässleholmd MK
Volvo 940
SE
6
Mikael Larsson
Elza Larsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Oliver Larsson
Ola Stenberg
Sjöbo MK
Sjöbo MK
BMW 318
Lundells Motorsport
SE
3
Peter Larsson
Linus Johansson-Olsson
Svedala MK
Arlöv AC
Golf MK 2
SE
3
Jesper Larsson Odenmalm
Anna Larsson
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Toyota Corolla
SE
10
Magnus Lind
Mattias Bengtsson
Hässleholms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
9
Ola Lindahl
Patrik Lundahl
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
3
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
3
Lucas Ljungbäck
Erik Lindfors
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
6
Gert Marboe
Erik Larsen
Ask Hedeland
Drc
Renault Clio RS Rally5
Marboe Motorsport
DK
4
Valentin Mårtensson
Ebba Larsson
Dalby MK
SMK Hörby
Volvo 940
Lundells Motorsport
SE
9
Björn Nilsson
Nathalie Nilsson
Älmhults MK
Älmhults MK
VW Golf 2
Team Björns Autoservice
SE
2
Ebbe Nilsson
Hässleholms MK
Golf 3
SE
13
Lars Nilsson
Per Malmström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort RS 2000
SE
8
Simon Nilsson
Lina Hammarstedt
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 205 GTI
RP MOTORSPORT
SE
4
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
8
Arne Oddshammar
Hanna Norden
Lunds AC
Lunds AC
BMW 330I
SE
8
Jacob Oddshammar
Nils Andersson
Lunds AC
Hyllinge MS
BMW 325 I
SE
9
Benny Olsson
Viktor Andersson
SMK Helsingborg
Höörs MK
VW Golf
Hagestigs motorsport
SE
3
Jesper Olsson
Hjalmar Olsson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Saab 99
SE
2
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 206
SE
12
Poul Pape Juel Jensen
Ricky Bristol
Ask-Hedeland Motorklub
Ask Hedelands Motorklub
Morris Cooper S
DK
13
Johnny Pedersen
Albert Riishøj
Ask-Hedeland
BMW E30
Team JP Rally
DK
9
Jörgen Pedersen
Magnus Pedersen
Hässleholm MK
Hässleholm MK
VW Golf
Team Björns Autoservice
SE
9
Elin Persson
Magnus Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
BMW 316I
SE
4
Jörgen Persson
Mats Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf GTI 16V
SE
10
Stefan Persson
Åke Persson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Corsa A GSI
SE
4
Thomas Pettersson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
BMW 323
SE
10
Michal Pinczakowski
Karl-Göran Eriksson
Älmhults MK
Älmhults MK
Peugeot 206 GTI
SE
4
Henrik Rehn
Jenny Feuk
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Team Björns Autoservice
SE
8
Jesper Roslund
Lars Östring
SMK Örkelljunga
Helsingborgs Kartining Kl
BMW M3
SE
2
Bjarne Rutgersson
Stenungsunds MS
BMW M3
SE
6
Robert Rydendahl
Bmc
Ford Escort
Rallybil.dk
DK
6
Heidi Ryrlén
Peter Hansson
Vänersborgs MK
Vänersborgs MK
Ford Fiesta
SE
8
Tony Schäfer
Ramus Ekman
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
8
Martin Selander
Johan Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 3
SE
6
Hans-Daniel Steiner
Jan-Erik Jönsson
Lunds AC
Eslövs MK
VW Golf II Br
SE
6
Joakim Strömberg
Mikael Eriksson
Bengtsfors MC
Bengtsfors MC
Ford Fiesta
SE
2
Conny Svensson
Hässleholms MK
Ford Escort
SE
4
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Citroën C2
SE
3
Johan Svensson
Bertil Holmkvist
Svedala MK
Volvo 940
SE
2
Robin Svensson
Sandra Wybrands
SMK Hörby
Renault Clio R3
SE
6
Henning Sørensen
Henning Jørgensen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Opel Corsa OPC
DK
www.resultatservice.com