Anmälningslista

Anmälda till Rally DM, SSRC: Silverratten

22 apr 2023 - Älmhults MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 1
2 Ungdomsrally 0
3 A-B-C 4WD 6
4 A-Förare 2WD 19
5 B-Förare 2WD 5
6 A-B-C R2 2
7 A-B-C Appendix K 2
8 A-Förare Standard R1B 6
9 B-Förare Standard R1B 2
10 A-B-Förare Standard R1A 0
11 C-Förare 2WD 4
12 C-Förare Standard R1B 9
13 C-Förare Standard R1A 1
Totalt 59

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mitsubishi EVO 8
SE
5
Tobias Jönsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
4
Stefan Alenmalm
Kristoffer Karlsson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 940
SE
4
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Kristdala MS
Kristdala MS
Volvo 940
SE
30
Karl-Olov Ölmin
Fredrik Gustavsson
Skepptuna MK
Kullins MS
Volvo 142
SE
6
Liam Berg
Theo Bergsten
Linköpings MS
Forshaga MC
Ford Fiesta R2
TCB Fastigheter
SE
4
Magnus Karlsson
Jonas Gunnarsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Ford Escort MK2
SE
4
Johan Green
Patrik Johansson
Hässleholms MK
SMK Nyköping
Toyota Corolla
SE
12
Jakob Lod
Santosh Berggren
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 244
SE
12
Sofie Gustafsson
Thomas Gustafsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
Retro FM Skåne
SE
11
Hampus Wretman
Alexander Glavsjö
Haninge MK
Fryksdalens MK
Volvo 940
SE
11
Berndt Holgersson
Vakant
S Sunnerbo MK
Opel Ascona B
SE
4
Oskar Sundell
Joakim Söderqvist
Sandviken MK
AMF Årsunda
BMW Compact
Ekmans Hedesunda AB
SE
12
Jesper Sandgren
Urban Fröjd
Falköpings MK
Falköpings MK
BMW E46
SE
12
Anton Johansson
Sebastian Lindeborgh
Wäxjö MS
Älmhult MK
BMW 320I
SE
5
Ulf Wiström
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta Rally 4
SE
5
Jimmy Lundqvist
Stina Esaiasson
Ryds MK
Ryds MK
Opel Ascona B
SE
8
Magnus Lindqvist
Sara Ridde
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
12
Wille Gad
Magnus Gad
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
Tisse Racing
SE
4
Mikael Andersson
Michael Exenberger
Älmhults MK
Ljungby MK
BMW Compakt M3
SE
8
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
12
Albin Esaiasson
Mattis Lundström
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
1
Karl Blommendahl
Ljungby MK

SE
30
Jan Gustafsson
Annika Evertson
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Wv Golf
SE
13
Thomas Larsson
Jörgen Nilsson
Mscc
SMK Hörby
VW Golf
SE
11
Erik Hult
Katrineholms MK
Ford Fiesta
SE
8
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
7
Christer Karlsson
Torbjörn Kadebro
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
4
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
Fårbo fordonsservice AB
SE
3
Arvid Johansson
Roger Dahlberg
Lessebo MK
Krisdala MS
Skoda Fabia EVO 2
Tisse racing
SE
4
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Ryds MK
Volvo 940
SE
4
Jacob Johannesson
Danny Holgersson
Gullabo RC
Ryds MK
Volvo 940
SE
3
Fredrik Åhlin
Joakim Sjöberg
Karlstad Motor-Club Bil
Hofors MS
Skoda Fabia R5
Team Nybe
SE
3
Albin Nordh
Christoffer Bäck
Ydre MK
Borlänge MK
Skoda Fabia R5
Team Nybe
SE
4
Lars Söderström
Emil Eklund
Hamre MK
BMW M3
SE
4
Linus Månsson
Martin Heggblad
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Toyota Corolla
SE
12
Hjalmar Petersson
Stefan Petersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
4
Johan Lundqvist
Carl Örberg
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Citroën DS3 R3 Max
SE
8
Niklas Berglund
Henrik Pedersen
Eskilstuna MK
SMK Nyköping
Volvo 940
SE
8
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
9
Jonas Karlsson
Johan Svensson
Åmåls MK
Åmåls MK
Volvo 940
SE
7
Peter Dahlsund
Mats Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 240
SE
8
Oscar Östlund
Daniel Andersson
Hällefors MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
4
Nicklas Karlsson
Caroline Gassner
MK Team Westom
MK Team Westom
Nissan Sunny
SE
12
Adam Jacobson
Timo Hihnala
Norrahammar MK
Kinds MK
Volvo 944
Bosarps lantbruk
SE
4
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Borås MK
Laxå MK
Toyota Corolla
KJM service
SE
4
Charles Andersson
Lars Grip
Borlänge MK
SMK Hälsinge
Volvo 940
SE
9
Gustaf Ekenved
Viktoria Johansson
Göteborgs MF
SMK Nyköping
Volvo 944
SE
4
Christian Fors
Peter Wester
Kullings MS
Kullings MS
BMW E 36
SE
4
Rasmus Pettersson
Leif Fredriksson
Katrineholm MK
Katrineholm MK
Volvo 940
SE
4
Eskil Carlsson
Marina Carlsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 940
SE
11
Viktor Zettergren
Emma Lange
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 240
SE
6
Madicken Swärdh
Jonna Olsson
Katrinholms MK
Katrineholms MK
Citroên C2 Max
#FKKCANCER BY SUNNYSIDE
SE
4
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
SE
3
Christer Hedlund
Madelene Buskas
Lycksele MK
Gotlands MF BK
VW Polo GTI R5
GK Door Team Sweden
SE
5
Johannes Haraldsson
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
5
Andreas Martinsson
Lucas Martinsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
12
Claes-Göran Persson
Kim Andersen
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
3
Jonas Åkesson
Maja Bengtsson
Karlskrona AK
Älmhults MK
Skoda Fabia
Team Nybe
SE
www.resultatservice.com