Anmälningslista

Anmälda till Rally: Smedsvängen

13 aug 2022 - SMK Örkelljunga

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 1
2 Ungdomsrally 1
3 Appendix K 10
4 A, B, C - förare 4WD alla 4
5 A - förare - Standard B (R1b, VOC, GR.N<1600, GR.F) 5
6 A - förare - Standard A (R1a, Gr.E, Gr.N<1400) 2
7 A - förare - Trimmat 2WD (R2, Gr.H<1600, Gr.N<2000, R3, Gr.H) 17
8 B - förare - Standard B (R1b, VOC, GR.N<1600, GR.F) 3
9 B - förare - Standard A (R1a, Gr.E, Gr.N<1400) 3
10 B - förare - Trimmat 2WD (R2, Gr.H<1600, Gr.N<2000, R3, Gr.H) 10
11 C - förare - Standard B (R1b, VOC, GR.N<1600, GR.F) 12
12 C - förare - Standard A (R1a, Gr.E, Gr.N<1400) 6
13 C - förare - Trimmat 2WD (R2, Gr.H<1600, Gr.N<2000, R3, Gr.H) 7
30 Föråkare - Godkänd av arrangören före start 3
Totalt 84

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
10
Terese Lennartsson
Timmie Andersson
Lunds AC
Kristianstad MK
Opel Kadett
SE
11
Rasmus Bengtsson
Torbjörn Ivarsson
Älmhults MK
Hässleholms MK
Volvo 940 Grp F
SE
4
Sofia Sörensson
Ola Sandberg
SMK Hörby
Hässleholms MK
Mitsubishi EVO IX
Sörenssons Bilservice
SE
10
Jimmy Lundqvist
Stina Esaiasson
Ryds MK
Ryds MK
Opel Ascona B
SE
7
Andreas Axelsson
Sofia Johansson
Grimslövs MS
Älmhults MK
VW Golf III
SE
3
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
13
Tobias Holmberg
Mathias Sellberg
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
11
Rasmus Wingren
Steinar Bakkland
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
3
Magnus Andersson
Lina Andersson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Sunbeam Talbot Lotus
SE
5
Bengt Malmgren
Johan Svensson
SMK Hörby
Svedala MK
Volvo 944
SE
10
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 242
SE
10
Johannes Haraldsson
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
12
Mattias Nilsson
Tobias Eriksson
Karlskrona AK
Gullabo RC
Mazda 323F
TEAM RUTGEAR Motorsport
SE
11
Linus Johansson
Victor Svensson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
5
Thomas Karlsson
Emil Karlsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 240
SE
11
Anton Johansson
Sebastian Lindeborgh
Wäxjö MS
Älmhult MK
BMW 320I
SE
7
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
10
Hampus Classon
Tobias Karlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Opel Ascona B
SE
7
Johan Kastenman
Josefine Gråberg
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Opel Ascona
SE
7
Tommy Nilsson
Ulf Lind
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Fredric Larsson
Anders Larsson
Arlövs Motorclub
Arlövs Motorclub
BMW 2002
Lundells Motorsport
SE
7
Peter Holgersson
Terje Plomén
Ryds MK
SMK Valdemarsvik
Ford Escort MK II
SE
2
Emil Degerman
Markus Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
4
Mick Fraas
Erik Larsen
Frederiksborg Amts Mk/a
Dansk Rally Club
Subaru Impreza
DK
7
Johannes Fraas
Ronni Bengtson
Frederiksborg Amts Mk/a
Frederiksborg Amts Mk/a
Volvo 940
DK
13
Tomas Wenersson
Hans-Peter Picher
Ssmk
Ssmk
Opel Ascona A
SE
6
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
4
Rickard Andersson
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Sti Tmr N12
Stefans Däckservice Hörby
SE
7
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
12
Linus Larsson
Johan Nilsson
Arlöv MC
Arlöv MC
Volvo 940
Lundells motorsport
SE
1
Jocke Johansson
Johanna Forsell
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 206 GTI
SE
8
Valentin Mårtensson
Dana Kanzenbach
Dalby MK
Dalby MK
Volvo 940
Lundells Motorsport
SE
5
Hans Fransson
Jannika Fransson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
5
Jim Nilsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
11
Karljohan Ingesson
Emma Fransson
SMK Hörby
Wäxjö MS
BMW E46
SE
30
Gunnar Olsson
Rasmus Johansson
Pilatorpsmk
Volvo 940
SE
13
Bo Karlsson
Tobias Petersson
Älmhults MK
Växjöms
Volvo 940
SE
7
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
5
Rolf Arne Nilsson
Felicia Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
11
Johan Gunnarsson
Nina Gunnarsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
SE
13
Torbjörn Karlsson
Viktor Zettergren
Älmhults MK
Älmhults MK
BMW 325
SE
10
Mikael Larsson
Ebba Larsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Milab rallyteam
SE
7
Hampus Larsson
Gustav Lindfors
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
9
Lars Svensson
Johannes Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
11
Roy Larsen
Pernilla Larsson
SMK Hörby
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
10
Håkan Olsson
Linus Olsson
Asarums MS
-Asarums MS
Volvo 940
SE
13
Alexander Svensson
Sam Karlsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 240
SE
6
Jesper Larsson Odenmalm
Anna Larsson
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Toyota Corolla
SE
11
Johan Svensson
Malin Johansson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
12
Oskar Mortensen
Nathalie Nilsson
Älmhults MK
Älmhults MK
VW MK3
SE
12
Paul Edvinstam
Daniel Edvinstam Andersson
Arlövs MC
Arlöv MC
Saab 96
Team Graneborg
SE
12
Nils-Åke Ohlsson
Bengt Karlsson
Asarums MS
Asarums MS
VW Golf 3
SE
11
Hjalmar Petersson
Stefan Petersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
10
Mikael Ingemansson
Kristian Eriksson Dahl
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 244
SE
3
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
VW 1302 S
SE
3
Lars Nilsson
Simon Nilsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort RS 2000
SE
7
Ola Schönström
Hans-Daniel Steiner
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
7
K Boalt Johnsson
Thomas Englund
Osby MK
S. Sunnerbo MK
Volvo 240
SE
10
Tim Hammarström
Marcus Sundh
Älmhults MK
Älmhults MK
VW Golf 3
SE
12
Oliver Larsson
Alexander Larsson
Arlöv MC
Arlöv MC
BMW 318I
Lundell motorsport
SE
7
Anders Kristensson
Olivia Kristensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
BMW 325
SE
10
Mats Larsson
Carina Larsson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 940
Blueteam rally
SE
30
Magnus Larsson
Jan Larsson
SMK Hörby
Hyllinge MS
BMW 320I
SE
13
Robert Svensson
Hannes Håkansson
Asarums MS
Asarums MS
BMW E36
SE
3
Per Eriksson
Per Rosendahl
SMK Örkelljunga
Rhk
VW 1302 S
SE
8
Johan Rosenqvist
Benny Andersson
Höörs MK
Höörs MK
Volvo 940
SE
9
Tommy Malm
Daniel Bengtsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
3
Lars Byström
Maj-Britt Byström
Hyllinge MS
Hyllinge MS
Opel Kadett
SE
7
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
3
Martin Nilsson
Bengt Persson
Gotlands MF
SMK Hörby
Volvo 240
SE
11
Kent Berg
Kristina Berg
Hässleholm
Hässleholm
Volvo 240
SE
7
Görgen Persson
Tomas Hallen
Hässleholms MK
SMK Hörby
Volvo 244
SE
3
Morten Eskildsen
Michael Sahl Christensen
Historisk Motorsport DK
Ask Hedeland
Peugeot 309 GTI
DK
3
Peter Dahlsund
Mats Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 240
SE
11
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
13
Berndt Holgersson
Wilma Holgersson
S Sunnerbo MK
Skillingaryds MK
Opel Ascona B
SE
8
Jonas Gustavsson
Patrik Berglund
Hässleholms MK
S Sunnerbos MK
Volvo 240
SE
30
Arne Ekelund
Martin Stjernberg
Hässleholms MK
Hässleholmsmk
Saab 900
SE
11
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Grp F
Polykemi AB
SE
7
Eskil Carlsson
Marina Carlsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 940
SE
7
David Pettersson
Isa Kolmbäck
Asarums MS
Taxinge MK
Toyota Starlet
SE
7
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Lucas Ljungbäck
Erik Lindfors
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
www.resultatservice.com