Anmälningslista

Anmälda till Rally: Midnattssolsrallyt

8 - 11 jul 2020 - KAK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Category 1 (före 31.12.1961) Fri volym 0
2 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) upp till 1000 cm3 5
3 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) från 1001 cm3 till 1300 cm3 2
4 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) från 1301 cm3 till 1600 cm3 1
5 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) från 1601 cm3 till 2000 cm3 9
6 Category 1 (1.1.1962 - 31.12.1969) över 2001 cm3 2
7 Category 2 (1.1.1970 - 31.12.1975) upp till 1600 cm3 1
8 Category 2 (1.1.1970 - 31.12.1975) från 1601 cm3 till 2000 cm3 29
9 Category 2 (1.1.1970 - 31.12.1975) från 2001 cm3 till över 2501 cm3 2
10 Category 3 (1.1.1976 - 31.12.1981) upp till 1600 cm3 1
11 Category 3 (1.1.1976 - 31.12.1981) från 1601 cm3 till 2000 cm3 12
12 Category 3 (1.1.1976 - 31.12.1981) över 2001 cm3 27
13 Category 4 (1.1.1982 - 31.12 1990) fri volym 8
14 Category 5 (före 31.12.1990) 1
Totalt 100

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Benny Erixon
Johan Klaar
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab 96
Team Pitan
SE
2
Cay Fredriksson
Staffan Lindberg
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Monte Carlo 850
Team Pitan
SE
2
Roland Gutemyr
Malin Gutemyr
Rosendals MK
Rosendals MK
Saab 96 2T
frendovisby.se
SE
2
Kenneth Jonsson
Hillar Veiksaar
Eskilstuna MK
Östhammars MK
Saab Sport 96
SE
2
Göte Nygren
Mikael Yliluoma
MK Kopparberg
Hällefors MK
Saab Sport
SE
3
Arne Andersson
Lars-Olov Ågren
SMK Örebro
SMK Örebro
BMC Cooper
SE
3
Magnus Nordqvist
Ida Nordqvist
SMK Örebro
SMK Örebro
BMC Cooper
SE
4
Kenneth Waltersson
Tba
Anderstorp RC
Anderstorp RC
Ford Lotus Cortina
SE
5
Mats Bengtzing
Leif Svärd
Degerfors Rally Club
Finnskoga MK
Volvo Amazon122 S
SE
5
Nils Bergquist
Karl Erik Magnusson
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 122S
Carfix Rally Team
SE
5
Ola Eklund
Marcus Jäder
Västerås MS
Västerås MS
Volvo PV544
CARFIX Rallyteam
SE
5
Tord Eriksson
Västerås MS
Opel Rallye Kadett
SE
5
Lars Fredriksson
Skepptuna MK
Volvo 122S
SE
5
Håkan Holm
Jesper Holm
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Volvo Amazon
SE
5
Ingemar Johnzon
Peter Dahlsund
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo Amazon
SE
5
Roland Karlsson
Pär Jonsson
Nora MK
Teknis MK
Volvo 121
SE
5
Patrik Pettersson
Bo Björkqvist
Falköpings MK
Mariestads MS
Volvo Amazon
SE
6
Karl-Bertil Ling
Jan Nilsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Ford Falcon Sprint
SE
6
Sverre Norrgård
Ari Koponen
Anjalankosken Ua
Nilsiän Urheiluautoilijat
Ford Falcon
Team Norrgård
FI
7
Clas Skoog
Rickard Rejnefelt
KAK
KAK
VW 1303 S
SE
8
Kenneth Andersson
Hans-Erik Jansson
Piteå MS
Sigtunarc
Saab V4
SE
8
Sven-Erik Björk
Gun Björk
MK Rimo
MK Rimo
Saab V4
SE
8
Håkan Bodin
Åke Norrby
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Volvo 142
SE
8
Ingemar Bodin
Jan-Olof Hedström
Hamre MK
Hamre MK
Opel Kadett Gt/e
R-Sport Sweden
SE
8
Henrik Boivie
Micael Björklund
Almunge MK
Rasbo MK
Ford Escort RS1600
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
8
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 142
Hycklinge Bensin & Service AB
SE
8
Sven-Erik Danielsson
Åke Olsson
Borlänge MK
Vimmerby MS
Saab V4
SE
8
Brian Falk
Dick Almgren
Grangärde RRC
Grangärde RRC
Volvo 142 S
Da Transport AB Grängesberg
SE
8
Ragnar Glav
Conny Jansson
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Opel Ascona A
SE
8
Stefan Helin
Anders Littorin
Tibro MK
Ssk
Opel Ascona A
HELINS MOTORSPORT
SE
8
Stefan Helsing
Johan Helsing
Rallyklassikerna
Rallyklassikerna
Saab V4
SE
8
Odd Johansen
Morten Karset
Asker Og Bærum Motorsport
NMK Hamar
Ford Escort RS
NO
8
Rolf Johansson
Robert Anrep-Nordin
Växjö MS
Lessebo MK
Saab V4
SE
8
Curt Jonsson
Lars-Erik Henriksson
Tväråns If
Luleå MS
Volvo 142
Norrbottens Bildemontering AB
SE
8
Bo Karlsson
Emil Karlsson
Hällefors MK
Hällefors MK
Opel Kadett GTE
SE
8
Peo Kindgren
Tommy Åstrand
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 142
Klädhuset I Falerum
SE
8
Anders Lindberg
Kurt Lundqvist
Teknis MC
Teknis MC
Opel Rallye Kadett
SE
8
Lars Erik Lundström
Jan Larsson
MK Kopparberg
Björnjägarnsrc
Opel Ascona
0
SE
8
Christer Nilsson
SMK Hälsinge
Opel Manta A
SE
8
Karl-Olov Olander
Fredrik Andersson
Fagersta MK
Fagerstamk
Volvo 140
SE
8
Patric Petersson
Vakant
Gullabo RC
Volvo 142 S
MP5 SWEDEN AB
SE
8
Roger Ramsell
Vakant
Jmk
BMW 2002 Ti
SE
8
Peter Sanell
Jan Sönne
Anderstorp Racing Club
Saab 99 Ems/16V
SE
8
Tom Silén
Jerry Nilsson
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Opel Ascona A
Järlåsa Rally Team
SE
8
Darryn Snooks
Tracey Dewhurst
Historic Rally Associatio
Historic Rally Associatio
Datsun 710Sss
Snooks Motorsport
AU
8
Sten Säfström
Jan Säfström
Sigtuna RC
Sigtuna RC
BMW 2002Tii
Sten Säfströms Åkeri AB
SE
8
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
GG Motorsport
SE
8
Ulf Zetterström
Lars-Gunnar Karlsson
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Ford Escort RS 2000
SE
8
Tomas Åhman
Tomas Stålfors
Almunge MK
Almunge MK
Volvo 142 Gl
SE
9
Claes Molin
Håkan Jacobson
SMK Dala Falun
Norbergs MC
Porsche 911 RS
SE
9
Mats Myrsell
Esko Junttila
SMK Hedemora
SMK Hedemora
Porsche 911 RS
SE
10
Mikael Åhman
Micke Nilsson
Almunge MK
Rasbo MK
VW Golf
SE
11
Ari Alanen
Weine Larsson
SMK Karlskoga
SMK Karlskoga
Opel Kadett GTE
SE
11
Dan Andersson
Håkan Jansson
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Ford Escort
SE
11
Kjell Andersson
Tba
Kinds MK
Opel Ascona B
SE
11
Arne Gabrielsson
Göran Schönqvist
MK Rimo
MK Rimo
Opel Kadett GTE
SE
11
Jan Gullinder
Leif Sjögren
Sundsvalls MK
Sundsvalls MK
Opel Kadett-GTE
SE
11
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
11
Krister Nordlund
Lars Savander
Sigtuna RC
Almunge MK
Ford Escort
SE
11
Conny Palm
Rasmus Palm
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Opel Ascona B
TEAM PALM
SE
11
Leif Pedersen
Mats Forsberg
Flens MS
Flens MS
Opel Ascona B
SE
11
Gunnar Rantzow
Arne Stagnell Steen
KAK
KAK
Ford Escort BDG
Arne Bäckström Historic Motorsport
SE
11
Morgan Sörensson
Mk.kopparberg
Opel Ascona.b
SE
11
Peter Törnqvist
Tom Wesström
Waxholm MK
Waxholm MK
Ford Escort RS 1800
SE
12
Håkan Blixt
Benny Wallin
SMK Örebro
KAK
Porsche 924 Carrera GT
SE
12
Ruben Börjesson
Fred Calmerman
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Triumph TR7 V8
SE
12
Patrick Carlsson
Per-Jan R S Carlsson
MK Gutarna
MK Gutarna
Volvo 244
SE
12
Lasse Drotz
Claes Rundlöf
Waxholms MK
Waxholms MK
Volvo 240
Team Tia Racing
SE
12
Fredrik Ekendahl
Jonas Lindvall
Mälaröarnas MK
Botkyrka MK
Saab 99 Turbo
SE
12
Osborn Eklundh
Björn Sjöö
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
12
Erik Eriksson
Henric Gustavsson
SMK Uppsala
SMK Uppsala
Volvo 242
SE
12
Bengt Forsberg
Jörgen Larsson
Stockholms BK
Stockholms BK
Volvo 240
SE
12
Kjell Fransson
P-O Eriksson
Vimmerby MS
Mönsterås MK
Renault Alpine A310
SE
12
Jani Haiju
Rikard Engström
Storfors MK
Storfors MK
Volvo 242
SE
12
Anders Johanson
Håkan Berg
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 240
Nils Johansson Bil AB
SE
12
Dick Larsson
Jessica Larsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 240
SE
12
Håkan Lindh
Annette Åhman
Laxå MK
Almunge MK
Volvo 242
Hl Service I Laxå AB
SE
12
Mats Lundholm
Cindy Brüggemann
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 242
SE
12
Niklas Nilsson
Anders Östlund
Jämtlands MK
Hällefors MK
Volvo 242
SE
12
Leif Nordh
Stefan Ahl
Haninge MK
Volvo 244
SE
12
Kent Nordquist
Vansbro MK
Volvo 244
SE
12
Tomas Nyström
Mats Foselius
MK Rimo
MK Rimo
Porsche 911 SC
Nyströms Cement
SE
12
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
12
Kalle Olstam
Ove Persson
Nora MK
SMK Linde
Volvo 242
EC Svenska AB
SE
12
Reino Orava
Sebastian Orava
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 242
Firma Torstenlundh AB
SE
12
Per Anders Persson
Jan-Åke Persson
Fryksdalens MK
Fryksdalens MK
Volvo 240
SE
12
Håkan Süld
Laila Süld
Östhammars MK
Östhammars MK
Volvo 242
SE
12
Janne Westlund
Johannes Jansson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Volvo 240
DA Transport AB Grängesberg
SE
12
Mikael Wisti
Timo Hellisten
Fagersta MK
Volvo 244
SE
12
Jan Åhlander
Anders Lind
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
0
SE
12
Thord Östlund
Daniel Norling
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
ÖSTLUND HEDESUNDA BIL AB
SE
13
Göran Fredriksson
Tony Mårtensson
Fryksdalens MK
Kuling MS
Volvo 242 Turbo
SE
13
Ricardo Hillesjö
Petri Väätänen
Haninge MK
Haninge MK
Suzuki Swift MK2
ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT
SE
13
Micael Jakobsson
Karl Erik Seilborn
SMK Nyköping
Norrköpings MK
VW Golf GTI 16V
SE
13
Risto Laine
Ben Wickström
Sibbo AK
Sibbo AK
Mercedes 190E 2.3 16V
Hanaa-lehti
FI
13
Joachim Nilsson
SMK Arboga
Opel Kadett GSI
SE
13
Anders Norstedt
Frank Smit
SMK Uppsala
SMK Uppsala
Saab 900 T16
Returbilen i Sverige AB
SE
13
Anders Nystedt
Björn Wulff
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Opel Kadett GSI 16V
SE
13
Ulf Pettersson
Andreas Ekström
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Opel Kadett GSI
SE
14
Jeffrey David
Grant Geelan
Porsche Club Of Nsw
Porsche Club Nsw
Porsche 911 Carrera RS
Autohaus Hamilton
AU
www.resultatservice.com