Anmälningslista

Anmälda till RallySpecial, DM: Skänningeknixen

21 apr 2024 - Västra Östergötlands MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 4WD 2
2 2 A-förare: 2-WD 5
3 B-förare: 2WD 8
4 C-förare: 2WD 4
5 A-& B-förare: Standard 1 1
6 C- förare: Standard 1 4
7 A-& B-förare: Standard 2 5
8 C-förare: Standard 2 5
9 Appendix K-75 2
10 Appendix K 1976-81 1
11 Ungdomsrally 1
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 2
Totalt 40

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Mikael Ljungström
Sivert Svensson
Laxå MK
Laxå MK
Mitsubishi EVO 7
Nils Johansson Bil AB
SE
1
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Gränna MK
Mitsubishi EVO 6
SE
2
Andreas Fransson
Tomas Johansson
Östergyllen RC
Eskilstuna MK
Peugeot 206 RC
SE
2
Marcus Rutgerson
Henrik Eriksson
Nora MK
Laxå MK
Lexus Is200
SE
2
Bjarne Rutgersson
Colin Andersson
Stenungsunds MS
Kullings MS
BMW M3
SE
2
Andreas Wilke
Tommas Olsson
Tjust MK
Tjust MK
Ford Escort
SE
2
Ulf Wiström
Patrik Wiström
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Ford Fiesta Rally 4
SE
3
Fredrik Bergman
Bengt Gustavsson
Linköpings MS
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
3
Andreas Björkman
Patrick Savinainen
Degerfors RC
Degerfors RC
BMW M3
SE
3
Mattias Fransson
Fredric Fransson
Östergyllen RC
Östergyllen RC
Volvo 940
SE
3
Torbjörn Johansson
Jana Bäckman
Tjust MK
Tjust MK
Opel Ascona B
SE
3
Björn Lövenhed
Björn Almen
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Opel Äascona B
SE
3
Anders Malm
Anders Andersson
Ydre
V:a Östergötland MK
Volvo 240
SE
3
Jonas Rydell
Anders Pettersson
Östergyllen RC
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
SE
3
Heidi Ryrlén
Peter Hansson
Vänersborgs MK
Vänersborgs MK
Ford Fiesta
SE
4
Ulf Augustinsson
Elias Augustinsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 106 Xsi 1,6
Team Björns autoservice
SE
4
Benny Johansson
Pär Svensson
Tjust MK
Tjust MK
Ford Escort
SE
4
Fredric Larsson
Jonas Larsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
VW Golf 2
SE
4
Max Åndberg
Viktoria Johansson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Opel Astra
SE
5
Lars Rosén
Susanne Rosén
SMK Vingåker
SMK Vingåker
VW Golf 3
SE
6
Jonathan Nagel
Daniel Nagel
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Opel Kadett D
SE
6
Magnus Nyqvist
Maria Nyqvist
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Toyota Corolla
SE
6
Paul Roos
Anton Karlsson
Åtvidaberg MK
Linköping MK
Volvo 244
SE
6
Peter Strand
Anders Scharff
Linköpings MS
MK Kinda
Volvo 244
Linköpings Logistikcenter
SE
7
Leif Axelsson
Peter Augustinsson
S:a Sunnerbos MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Team Björns Autoservice
SE
7
Dan Brewitz
Ola Brewitz
Tibro MK
Volvo 940
SE
7
Tomas Damm
Peter Nilsson
MK Kinda
Ydre MK
Volvo 240
SE
7
Christian Kleen
Ellen Kleen
Östergyllen RC
Östergyllen RC
Peugeot 106 Rallye
Mlimits Motorsportsprodukter
SE
7
Andreas Norström
Lars Norström
Ydre MK
Ydre MK
VW Golf GTI
SE
8
Oscar Carlsson
Filip Sjögren
V:a Östergötland MK
Västa Östergötlands MK
Suzuki Swift MK1
SE
8
Mattias Ekberg
Jan Ekberg
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 940
SE
8
Lars Johansson
Susi Baunkilde
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
8
Ludwig Karlsson
Julia Karlsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
8
Krister Olsson
Cecilia Johansson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 940
BDS Bil & Fritid AB Katrineholm
SE
9
Håkan Lidebjer
Karl Frisk
V:a Östergötlands MK
MSK Kvarnvingarna
BMW 2002Ti
SE
9
Benny Nordquist
Håkan Linden
Linköpings MS
Linköpings MS
Volvo 142
SE
10
Björn Bäckström
Peter Andersson
Botkyrka MK
Östergyllen MK
Opel Kadett GTE
BÄCKSTRÖM RALLY TEAM
SE
11
Eddie Ramírez Eriksson
Agustin Ramírez Acosta
Nässjö MK
Nässjö MK
VW Polo
SE
30
Andreas Ekström
Sanna Ekström
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
30
Henrik Johansson
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com