Anmälningslista

Anmälda till Rally RM Historic, BRC: Vilda Ryd Racet

27 apr 2024 - Ryds MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Klass 1: Upp till 1300cc. (CT1. CT2 & GTS3. GTS4) 0
2 Klass 2: 1300cc och över. (CT3. CT4. CT5 & GTS5. GTS6. GTS7) 0
3 Klass 3: Upp till 1150cc. (CT6. & GTS8) 6
4 Klass 4: 1150-1300cc. (CT7 & GTS9) 1
5 Klass 5: 1300-1600cc. (CT8 & GTS10) 5
6 Klass 6: 1600 och över. (CT9. CT10 & GTS11. GTS12) 6
7 Klass 7: Upp till 1300cc. (CT11. CT12. & GTS13. GTS14) 0
8 Klass 8: 1300-1600cc. (CT13 & GTS15) 0
9 Klass 9: 1600cc och över. (CT14. CT15 & GTS16. GTS17) 1
10 Klass 10: Upp till 1300cc. (CT16. CT17 & GTS18. GTS19) 0
11 Klass 11: 1300-1600cc. (CT18 & GTS20) 0
12 Klass 12: 1600-2500cc. (CT19 & GTS21) 4
13 Klass 13: 2500cc och över. (CT20 & GTS22) 0
14 Klass 14: Upp till 1300cc. (CT21. CT22 & GTS23. GTS24 0
15 Klass 15: 1300-1600cc. (CT23 & GTS25) 1
16 Klass 16: 1600-2500cc. (CT24 & GTS26) 19
17 Klass 17: 2500cc och över. (CT25 & GTS27) 1
18 Rallyklassikerna utanför RM: HRC Klass 6. 1976-1981, Max 2000cc 6
19 Rallyklassikerna utanför RM: HRC Klass 7. 1976-1981, Över 2000cc 6
20 Rallyklassikerna utanför RM: J-Bilar Klass 7. 1982-1990 2
21 Bilsport Rallycup: Klass 1: A-B-förare Grupp E 14
22 Bilsport Rallycup: Klass 2: C-förare Grupp E 15
23 Bilsport Rallycup: Klass 3: A-B-förare: Grupp F 14
24 Bilsport Rallycup: Klass 4: C-förare: Grupp F 20
25 Bilsport Rallycup: Klass 5: A-B-C-förare: Max 74 0
26 Bilsport Rallycup: Klass 7: A-B-C-förare: Grupp H Classic 5
27 Bilsport Rallycup: Klass 8: A-förare Trimmat 2WD 13
28 Bilsport Rallycup: Klass 9: B-förare Trimmat 2WD 12
29 Bilsport Rallycup: Klass 10: C-förare Trimmat 2WD 14
30 Klass U: Ungdomsrally 1
40 Föråkare 0
Totalt 166

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Lars Byström
Maj-Britt Byström
Hyllinge MS
Hyllinge MS
Opel Kadett A
SE
3
Johan Elovsson
Mats Lundström
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Sport
Team Pitan
SE
3
Jan-Erik Eriksson
Ronnie Maxe
Ludvika MS
Finspång MS
Saab Sport
SE
3
Benny Erixon
Johan Klaar
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab 96
Team Pitan
SE
3
Göte Nygren
Leif Axelsson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Saab Sport
Team Pitan
SE
3
Per-Arne Sjöstedt
Mikael Ence
Haninge MK
Haninge MK
Saab 96 Sport
Team Pitan
SE
4
Hans-Åke Söderqvist
Torbjörn Jernberg
Norbergs MK
Waxholms MK
Austin Cooper S
SE
5
Leif B. Andersson
Christer Berg
Fagersta MK
Norbergs MK
Ford Cortina
SE
5
Mats Andersson
Peder Larsson
SMK Märsta
SMK Märsta
VW 1500S
SE
5
Yngve Gustafsson
Mikael Andersson
Sigtuna RC
Ryds MK
Ford Cortina GT
Team Pitan
SE
5
Lars Larsson
Patrik Andren
MK Kopparberg
Mkkopparberg
VW 1500 S
Team Pitan
SE
5
Sten Säfström
Jan Säfström
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Ford Cortina GT
Team Pitan
SE
6
Jörgen Einar
Tommy Ohlsson
Waxholm MK
SMK Märsta
Ford Mustang
SE
6
Anders Frisk
Ola Klinga
SMK Sala
SMK Sala
Volvo Amazon
SE
6
Lars Graff
Tommy Pettersson
SMK Örebro
Teknis MC
Volvo Amazon
TEAM PITAN
SE
6
Per Henrik Hedberg
Hans-Åke Flink
SMK Söderhamn
Mälaröarnas MK
Volvo Amazon
SE
6
Stefan Nilsson
Bo Karlsson
MSK Hammaren
MSK Hammaren
Volvo Amazon
JH Spårservice AB
SE
6
Per-Erik Sköldin
Joakim Rooth
SMK Vingåker
Katrineholms MK
Volvo Amazon 122S
Denso Rallysport Sweden
SE
9
Peter Carlsson
Kim Lannebris
Västerås MS
Västerås MS
Opel Rallye Kadett
SE
12
Börje Boström
Lars Boberg
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo Amazon
SE
12
Ingvar Svensson
Jan Gotting
Toarps MK
Toarps MK
Volvo Amazon
SE
12
Thomas Theorin
Bengt Svensson
Anderstorprc
Anderstorp RC
Volvo Amazon
SE
12
Tommy Wikström
Mikaela Wikström
Fagersta MK
Fagersta MK
Saab V4
SE
15
Mats Fosselius
Tony Karlsson
MK Rimo
MK Rimo
VW 1303S
SE
16
Jens Andersson
Roger Myhre
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 142
SE
16
Kenneth Andersson
Hans-Erik Jansson
Piteå MS
Sigtuna RC
Saab V4
Team Pitan
SE
16
Mats Andersson
Bengt Petersson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort RS 2000
SE
16
Christer Asklöf
Thomas Tholander
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Saab V4
SE
16
Henrik Boivie
Micael Björklund
Östhammars MK
Rasbo MK
Ford RS 1600
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
16
Magnus Folkesson
Ulrika Larsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 142
SE
16
Christer Johansson
Magnus Hedström
Kullings MS
Kullings MS
Saab V4
SE
16
Rolf Johansson
Robert Anrep-Nordin
Växjö MS
Lessebo MK
Saab V4
Kronobergs Bil
SE
16
Ingemar Johnzon
Alf Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 142
SE
16
Lars Erik Lundström
Ove Lundström
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Opel Ascona
SE
16
Jonas Nelson
Arne Granström
Silverdalens MSK
Östergyllen RC
Opel Ascona A
SE
16
Lars Nilsson
Per Malmström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort RS 2000
SE
16
Stefan Norberg
Magnus Brüdigam
Hofors MS
Västerås MS
Volvo 142
SE
16
Hans-Åke Persson
Tommy Halvarsson
Grangärde RRC
Grangärde RRC
Opel Ascona
SE
16
Gunnar Rantzow
Marcus Stafberg
KAK
Almunge MK
Ford Escort MK1
SE
16
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
16
Patrik Siljemark
Pär Abrahamsson
Älmhults MK
Lessebo MK
Ford Escort MK1
SE
16
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
GG Motorsport
SE
16
Janne Westlund
Maria Björk Svensson
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Opel Ascona Cf
Team Pitan
SE
17
Bengt Karlsson
Mattias Holm
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo 164 Sport
SE
18
Stefan Blomqvist
Susanne Andersson
Almunge MK
Rasbo MK
Ford Escort RS 2000
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
18
Mikael Eriksson
Ulf Jansson
Hällefors MK
SMK Karlskoga
Volvo 343
SE
18
Peter Lindblad
Bengt Lindblad
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Opel Ascona-B
Team Pitan
SE
18
Joakim Petersson
Alexander Petersson
Tjust MK
Tjust MK
Opel Kadett 2.0
SE
18
Jens Pettersson
Patrik Holm
Gränna MK
Norrahsmmars MK
Opel Ascona B
SE
18
Krister Wennman
Lars Jansson
Rasbo MK
Rasbo MK
VW Golf GTI
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
19
Lars Eriksson
Johan Engström
Östhammars MK
Östhammars MK
Volvo 240
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
19
Mats Lundholm
Cindy Brüggemann
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 242
SE
19
Ingvar Nilsson
Lars Hermansson
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 244
SE
19
Martin Nilsson
Bengt Persson
Gotlands MF BK
SMK Hörby
Volvo 240
SE
19
Kent Nordquist
Per-Erik Hellström
Vansbro MK
Frediksbergs MK
Volvo 244
SE
19
Håkan Süld
Laila Süld
Östhammars MK
Östhammars MK
Volvo 242
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
20
Morten Eskildsen
Robin Falén
Historisk Motorsport DK
Ryds MK
Peugeot 309 GTI
DK
20
Hans Gustavsson
Björn Gustavsson
Norrahamars MK
Norrahammars MK
Toyota Corolla
SE
21
Hans Andreasson
Roger Hägg
Kullings MS
Kullings MS
Audi 80
SE
21
Oscar Arvidsson
Andreas Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
21
Emil Degerman
Aron Gunnarsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
21
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
21
Boo Hugoson
Hans-Bertil Berglund
Nässjö MK
Nässjö MK
VW Golf
SE
21
Anders Hugosson
Matilda Hugosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
21
Gunnar Larsson
Tomas Östermyr
Kullings MS
Kullings MS
Toyota Corolla
SE
21
Jesper Larsson Odenmalm
Kristianstads MK
Toyota Corolla
SE
21
Jonas Molin
Bengt-Arne Molin
Skene MS
Skene MS
Toyota Corolla
SE
21
Arne Nörager
Philip Nörager
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Mercedes C180
GPE Service - Din fordonsverkstad
SE
21
Anders Sköld
P-O Telehagen
Ryds MK
Wäxjö MS
BMW Compact
SE
21
Christer Sundström
Vakant
Eksjö FRC
Opel Corsa
SE
21
Lars Svensson
Roger Dahlberg
Hässleholms MK
Kristdala MS
VW Golf
SE
21
Daniel Wärnlund
Lova Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW 318I
SE
22
Mio Asklöf
Jonathan Nagel
Åtviadabers MK
Åtviadabers MK
Saab 9000
SE
22
Robin Bolsgård
Daniel Bolsgård
Skillingaryds MK
Skillingaryd MK
Volvo 740
SE
22
Anders Braf
Emma Braf
Silverdalens MSK
Silverdalens MSK
VW Golf
SE
22
Magnus Carlsson
Pontus Karlsson
Osby MK
Osby MK
VW Golf GT
SE
22
Conny Eriksson
Jonas Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona B
SE
22
Mikael Fransén
Niklas Nilsson
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
VW Golf
SE
22
Joakim Gustafsson
Ellen Gustafsson
Växjö MS
Växjö MS
VW Golf V
SE
22
Jörgen Johansson
Ludwig Johansson
Nässjö MK
Nässjö MK
Golf 4
SE
22
Per Johansson
Timo Hihnala
Kinds MK
Kinds MK
VW Golf
SE
22
Andreas Karlsson
Tommy Holmberg
Nybro AC
Nybro AC
VW Golf
SE
22
Niklas Karlsson
Simon Schöld
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 240
SE
22
Thomas Olofsson
Juha Haukilahti
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
SE
22
Jakob Sandberg
Terje Sandberg
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf 3
SE
22
Per Tangsjö
Magnus Alexandersson
Norrahammars MK
Norrahammars MK
Toyota Corolla
PM Anläggning AB
SE
22
Nalinn Thunborg
Henrik Thunborg
Jungnerligans RC
Jungnerligans RC
VW Golf IV
SE
23
Hans Fransson
Tilda Sekander
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
23
Jonas Gustavsson
Patrik Berglund
Hässleholms MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 240
SE
23
Linus Johansson
Hugo Nillsson
Ryds MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
23
Jimmie Karlsson
Nellie Svensson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
23
Thomas Karlsson
Emil Karlsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 240
SE
23
Morgan Nillekvist
Viktor Södergren
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
23
Jörgen Nilsson
Ingela Karlsson
Tjust MK
Vimmerby Motorsällskap
Suzuki Swift MK2
SE
23
Jörgen Olsson
Mikael Skärbring
Ryds MK
Jungnerligans RC
Volvo 940
SE
23
David Pettersson
Isa Kolmbäck
Asarums MS
Taxinge MK
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
23
Carl Ryke
Olof Ryke
Karlskrona AK
Ryds MK
VW Golf
SE
23
Markus Svensson
Havanna Forsell
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940 F
Team Route 23
SE
23
Rasmus Svensson
Emma Saikanmäki
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 240
SE
23
Robin Thörnberg
Elinor Thörnberg
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 240
SE
23
Christer Westerdahl
Marie-Louise Westerdahl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo S 40
SE
24
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
24
Rasmus Andersson
Tobias Garpenbeck
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 242
SE
24
Martin Bysén
Tobias Petersson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
24
Albin Esaiasson
Mattis Lundström
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
24
Daniel Flink
Therese Helg
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
24
Christoffer Götz
Johannes Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
24
Berndt Holgersson
Hans-Peter Picher
S Sunnerbo MK
Skillingaryds MK
Volvo 940 Voc
SE
24
Mathias Johansson
Lovisa Johansson
Jungnerligans RC
Jungnerligans RC
Volvo 240
SE
24
Niclas Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
VW Golf
SE
24
Rasmus Johansson
Roger Clausson
Karlskrona AK
SMK Hörby
Volvo 740
SE
24
Emil Karlsson
Casper Ivarsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
24
Marcus Karlsson
Emil Hagelvik
Skillingaryd MK
Skillingaryds MK
Volvo 944
SE
24
Markus Nilsson
Linda Simonsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 949
SE
24
Moltas Olofsson
Ludwig Björn
Asarums MS
Ryds MK
Volvo 940
SE
24
Hjalmar Petersson
Stefan Petersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
24
Tobias Petrini
Carl Adamsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Audi A3
SVWAT-TUNING AB
SE
24
Simon Rigbo
Oskar Stålgren
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
24
Roger Salomonsson
Emil Salomonsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 242
SE
24
Patrik Tallåker
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
24
Jonatan Trouin
Emma Fransson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
Team Trouin Rally
SE
26
Karl-Erik Forsman
Isak Älvegran
Botkyrka MK
Botkyrka MK
Opel Manta B
Plombo Motor
SE
26
Mats Gunnarsson
Nora Olsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
26
Åke Månsson
Lars Göran Nilsson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 240
SE
26
Gösta Wremert
Camilla Möllerberg
Svedala MK
Svedala MK
Volvo 242 Sportcupé
SE
26
Viktor Zettergren
Helén Zettergren
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 240
SE
27
Göran Adolfsson
Börje Petersson
Växjö MS
Ryds MK
Volvo 940
SE
27
Lars Engström
Kurt Vilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
27
Jerry Gustafsson
Leif Gustafsson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
27
Hans Johansson
Nicole Johansson
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 240
Team SKÅAB
SE
27
Patrik Karlsson
Amanda Linnemo
Oskarshamn RRC
Vimmerby MS
Volvo 940
SE
27
Anders Kristensson
Emmie Kristensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
BMW 325
TEAM Skåab
SE
27
Janne Kristiansson
Niklas Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
27
David Lindström
Klas Petersson
Skillingaryds MK
Ryds MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
27
Anton Måhagen
Ludwig Nilsson
Åtvidabergs MK
Norrköpings MK
VW Golf
SE
27
Stefan Palmér
Niklas Johansson
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo 940
SE
27
Mikael Rosenberg
Görgen Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
27
Ola Schönström
Daniel Ekdahl
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
27
Arvid Tobiazon
Stina Esaiasson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 242
SE
28
Erik Braf
Urban Farbäck
Silverdalens SMK
SMK Eksjö
Opel Ascona B
SE
28
Mattias Brindmark
Peter Måhagen
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 242
SE
28
Tomas Christiansen
Tony Gustafsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
28
Christian Classon
Leif Håkansson
Gullabo RC
Gulabo RC
Opel Ascona B
SE
28
Hampus Classon
Tobias Karlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Opel Ascona B
SE
28
Lennart Gerths
Oskar Gerths
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 242
SE
28
Tim Hammarström
Dennis Johnsson
Älmhults MK
Älmhults MK
VW Golf 3
SE
28
Filip Håkansson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 240
SE
28
Hannes Håkansson
Tilda Arnesson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Runes motorsport
SE
28
Håkan Rönnebring
Anette Pettersson
Karlskrona AK
Gullabo RC
BMW Compact M3
SE
28
Robert Svensson
Bengt Paulsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 240
SE
28
Henrik Thagesson
Molly Thoren
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
29
Marcus Andersson
Hannes Strömberg
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 240
SE
29
Henrik Braun
Henric Nilsson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 242 16V
SE
29
Nils-Åke Frisk
Pär Johannesson
Älmhults MK
Jungnersligans RC
Opel Ascona
SE
29
Adam Grahn
Marcus Sundh
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Fiesta Rally4
SE
29
Fredrik Gustavsson
Wilma Holgersson
Jungnerligan RC
Jugnerligan RC
Volvo 740
SE
29
Evert Harrström
Janne Pennycook
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Opel Kadett 2,0 E
SE
29
Peter Jakobsson
Algot Andersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Ford Sierra
SE
29
Casper Johansson
Håkan Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 244
SE
29
Jimmy Josefsson
Freddy Sjöstedt
Nässjö MK
Nässjö MK
BMW E36
SE
29
Henrik Krondahl
Anna Loodh
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW E30
SE
29
Patrik Lundström
Lars Gustafsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona B
SE
29
Lukas Petersson
Alexander Andersson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
29
Robert Svensson
Kim Johansson
Asarums MS
Asarums MS
BMW E36
Runes Motorsport
SE
29
Daniel Vebster
Hannes Karlsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
SE
30
Hannes Brorsson
Jörgen Brorsson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 244
SE
www.resultatservice.com