Anmälningslista

Anmälda till Rally: SSRC Finalen

26 okt 2019 - SSRC

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Ungdom 4
2 R1a A, B, C-förare 13
3 R1b A, B, C-förare 22
4 2WD A, B, C-förare 19
5 4WD A, B, C-förare 4
6 Lucky looser A, B, C-förare oavsett bilklass 17
30 Föråkare. Godkänd av arrangör före anmälan 1
Totalt 80

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Rasmus Bengtsson
Joakim Bengtsson
Älmhults MK
Volvo 240
SE
1
Emil Friman
Timmy Berntsson
Vetlanda RRC
Wäxjö MS
Volvo 940
Autoexperten Thörnbergs i Vetlanda
SE
1
Albin Karlsson
Stefan Bergholm
Älmhults MK
Osby MK
Opel Astra
SE
1
Valentin Mårtensson
Tommy Gullberg
Dalby MK
Dalby MK
Volvo 940
Lundells Motorsport
SE
2
Jennie Blansch
Linda Björklund
Skillingaryds MK
Kinds MK
Opel Astra
PSA Motorsport
SE
2
Sebastian Dahl
Danny Holgersson
Hästveda FRC
Ryds MK
Toyota Corolla
SE
2
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
2
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
2
Jesper Larsson
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
2
Lucas Ljungbäck
Emma Enarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
2
Jonas Molin
Daniel Molin
Skene MS
Skene MS
Toyota Corolla
SE
2
Stefan Ottosson
Robert Norss
Vetlanda RRC
Höglandets MS
VW Golf 4
SE
2
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
scandiumbil.com Fina Transportbilar
SE
2
Lars Svensson
Henrik Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
2
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
2
Simon Wernersson
Tomas Wernersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra F
SE
2
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Mercedes C180
SE
3
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
3
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
3
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
3
Bo Fransson
Emma Fransson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
3
Patrik Fredriksson
Oscar Almqvist
Fryksdalens MK
Vetlanda RRC
Volvo 940 Voc
Autoexperten Thörnbergs I Vetlanda
SE
3
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
3
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
3
Jacob Johannesson
Gullabo RC
Volvo 940
jerrys motorsport
SE
3
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Motorsport Johansson
SE
3
Oscar Karlsson
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Henrik Levin
Ida Levin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Ingemar Månsson
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Jim Nilsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
3
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
3
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
3
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo
C Ahlberg Consulting AB
SE
3
Per-Ola Pettersson
Stefan Josefsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
3
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
3
Patrik Tallåker
Hans- Peter Picher
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Martin Zettervall
Frida Hammarlund
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
4
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslövs MS
Älmhults MK
VW Golf III KitCar
SE
4
Simon Axelsson
Lisa Johansson
Älmhults MK
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
4
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
4
Johan Green
Kevin Ahtley
Hässleholms MK
Växjö MS
Toyota Corolla
SE
4
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
4
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
SE
4
Joakim Hansson
Frida Olofsson
Grimslöv MS
Grimslöv MS
Volvo 740
SE
4
Jörgen Hildingsson
Steinar Bakkland
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
4
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R2
SE
4
Mikael Ingemansson
Kristian Eriksson Dahl
Hästveda FRC
Volvo 244
SE
4
Bo Karlsson
Fredrik Dehlin
Ryds MK
BMW 325
SE
4
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
Team Ronetts Bygg
SE
4
Torbjörn Karlsson
Stefan Petersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
4
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team KORVGUBBENS Motorsport
SE
4
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
Suzuki Swift S1600
SE
4
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
4
Kevin Möllerström
Lars Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Manta B
SE
4
Daniel Wall
Henrik Söderqvist
MSK Kvarnvingarna
Skillingsryds MK
Volvo 240
Team "KORVGUBBEN" Motorsport
SE
4
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
MK Ran
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
5
Robin Adolfsson
Nicklas Jidflo
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
5
Joachim Grahn
Per B Andersson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
5
Åke Kjellgren
Elinor Thörnberg
Gränna MK
Vetlanda RRC
Mitsubishi EVO 7
SE
5
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Ford Fiesta R5
SE
6
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
6
Mikael Andersson
Mikael Exenberger
Södra Sunnerbo MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
6
Rickard Andersson
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Sti Tmr N12
Stefans Däckservice Hörby
SE
6
Jerry Bengtsson
Nellie Svensson
Ryds MK
Ryds MK
VW Golf 8V Cross Flow
Jerrys Motorsport AB
SE
6
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
6
Daniel Brorson
Julia Thulin
Wäxjö MS
SMK Hörby
BMW M3
SE
6
Magnus Gad
Wille Gad
Lessebo MK
Lessebo MK
Volvo 940
SE
6
Tim Hammarström
Ditte Hammarström
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Fiesta ST
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Ford Focus WRC
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
6
Sune Larsson
Magnus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi R5
SE
6
Sebastian Lindeborgh
Hugo Nilsson
Älmhults MK
Älmhults MK
VW Golf 2
SE
6
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
6
Joakim Nilsson
Per-Olof Wiik
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
6
Patrik Siljemark
Jörgen Samuelsson
Gullabo RC
Älmhults MK
Mitsubishi EVO 7
SE
6
Henrik Sjöberg
Anders Sjöberg
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 242
Sjöberg Motorsport
SE
6
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
30
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
www.resultatservice.com

Meny

SSRC Finalen

26 okt 2019 - SSRC