Anmälningslista

Anmälda till Rally: TV- Svängen

1 sep 2018 - SMK Hörby

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 3
2 App. K -1965 0
3 App. K 1966 - 75 3
4 App. K 1976 - 81 1
5 App. K 1982 - 85 2
6 A -förare R4, R5 - 4WD 1
7 A -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 14
8 A-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 9
9 A -förare Gr E, Gr N <1400 - Standard R1a 4
10 B -förare R4, R5 - 4WD 1
11 B -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 5
12 B-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 9
13 B-förare Gr E, Gr N <1400 - Standard R1a 2
14 C-förare R4, R5 - 4WD 0
15 C-förare R3, R2 - Trimmat 2WD 11
16 C-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 12
17 C-förare Gr E, Gr N <1400 - Standard R1a 8
18 Ungdomsrally 5
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 6
Totalt 96

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Magnus Fogelberg
Daniel Andersson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
1
Jonas Gustafsson
Jakob Sandberg
Jönköpings MK
Norrahammars MK

SE
1
Daniel Kristensson
Christoffer Roskvist
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic Type-R
SE
3
Per Eriksson
Benny Andersson
SMK Örkelljunga
Höörs MK
VW 1303
SE
3
Håkan Lindeborg
Henrik Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Saab 96 V4
SE
3
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
4
Ingemar Johnzon
Alf Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
Opel Ascona B
SE
5
Benny Damgaard
Torbjörn Ivarsson
Historisk Motorsport DK
Hässleholms MK
VW Golf GTI
DK
5
Nisse Schön
Bengt Ronny Svensson
Tomellila MK
Tomellila MK
Mercedes 190E 2.3 16
SE
6
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
7
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
7
Håkan Bercic
Bjarne Eklundh
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW 325
SE
7
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Tom Kristensson
Henrik Appelskog
SMK Hörby
Östergyllen RC
Opel Adam R2
SE
7
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
7
Hampus Larsson
Frida Axelsson
Kristianstads MK
Skillingaryds MK
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
7
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Fredrik Nilsson
Mikael Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Martin Nilsson
Gotlands MF
Volvo 240
Stefans Däckservice Hörby
SE
7
Bengt Persson
Roger Dahlberg
Simrishamns MK
Emådalens MK
Volvo 240
SE
7
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemontering AB
SE
7
Ola Schönström
Andreas Nilsson
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
8
Bo Fransson
Göran Jonasson
Växjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
8
Hans Fransson
Emma Fransson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
8
Patrik Fredriksson
Oskar Hedén
Fryksdalens MK
Kullings MS
Volvo 940 Voc
SE
8
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
8
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
8
Ingemar Månsson
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
8
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Jesper Larsson
Danny Holgersson
Kristianstads MK
Ryds MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
9
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
9
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
9
Magnus Sigvardsson
SMK Hörby
VW Golf II
Larsson Rally
SE
10
Bengt Bengtsson
Tba
SMK Hörby
Mitsubishi EVO 5
SE
11
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
11
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
11
Fredrik Karlander
Victor Svensson
Toarps MK
Ryds MK
Volvo 940
Ramudden.se
SE
11
Jimmy Kristensen
Anna Larsson
Wäxjö MS
Kristianstads MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
11
Martin Olsson
Andreas Lexander
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
12
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
12
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
12
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
12
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
12
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
12
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
12
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
12
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
12
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
13
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
Larssons Plåtslageri
SE
13
Lars Svensson
Jonas Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
15
Anders Frostensson
Viktor Zettergren
Olofströms MK
Wäxjö MS
Peugeot 306
SE
15
Robert Goude
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
15
Victor Hansen
Ida Lidebjer Granberg
SMK Hörby
Asarums MS
Peugeot 208 R2
SE
15
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
15
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R2
SE
15
Bo Karlsson
Madeleine Ruud Nielsen
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
15
Torbjörn Karlsson
Mikael Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
15
Jan Kastenman
Josefine Gråbertg
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
15
Carl Mikaelson
Simon Wernersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Ford Fiesta ST
Team Gällaryd Rally
SE
15
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Mercedes 190 2,3-16
SE
15
Rickard Tjäder
Fredd-Rickard Tjäder
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 142
Tjäders rallyteam
SE
16
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
16
Timmie Andersson
Annica Hurtig
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 244
SE
16
Kristoffer Bengtsson
Katharina Malm
Simrishamns MK
Arlövs MC
Volvo 240
SE
16
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 244
SE
16
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
Ekelund motorsport
SE
16
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
16
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
16
Sam Karlsson
Morgan Hansson
Grimslövs MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
16
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
16
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
16
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Kurtssons Entreprenad
SE
16
Patrik Tor
Christian Gustafsson
Skillingaryds MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
17
Frida Andersson
Jonas Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Saab 99
SE
17
Martin Bysén
Linus Johansson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 244
SE
17
Sebastian Dahl
Björn Johnsson
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Toyota Corolla
Rallyshop Motorsport
SE
17
Tim Hammarström
Karl-Göran Eriksson
Älmhults MK
Älmhults MK
Renault Clio
SE
17
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
17
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
17
Jimmy Tykesson
Thomas Englund
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
17
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Mercedes C180
SE
18
Rasmus Bengtsson
Johan Bengtsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 240
SE
18
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
18
Nadja Fors
Fredrik Dehlin
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
18
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
18
Viktor Linde
Rolf Linde
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Team Carpart1
SE
30
Lars Johnsson
Kevin Möllerström
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
30
Tommy Malm
Daniel Bengtsson
Lunds AC
Lunds AC
Ford Focus
SE
30
Alf Nilsson
Elin Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
30
Rolf Arne Nilsson
Felix Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
30
Ulf Olofsson
SMK Örkelljunga
Ford Escort
SE
30
Thobias Svensson
Stefan Petersson
SMK Hörby
Grimslövs MS
Renault Clio Sport
SE
www.resultatservice.com