Anmälningslista

Anmälda till Rally: Marknadsnatta

23 okt 2021 - V Östergötlands MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A/B/C 4 WD 13
2 A 2 WD 39
3 B 2 WD 16
4 C 2 WD 19
5 A/B GrpF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400 + R1B 11
6 C GrpF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400+ R1B 10
7 7 A/B/ Gr E+ R1A 6
8 7 C. C GR E+R1A 11
9 A/B/C AppK -75 6
10 A/B/C Appk 76-91 11
11 Ungdomsrally 6
12 Debut 1
13 1300 rallycup 9
30 Föråkare Godkänd av arrangören före anmälan 6
Totalt 164

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Björn Adolfsson
Christer Carlsson
KAK Motorsport
Katrineholms MK
Peugeot 208 R5
SE
1
Peter Appelskog
Henrik Appelskog
Östergyllen RC
Östergyllen RC
Skoda Fabia R5
appelskogsbil.se
SE
1
Jonna Eson Brådhe
Lars Andersson
SMK Nyköping
SMK Trollhättan
Mitsubishi Mirage
SE
1
Petter Fausko
Leif Arne Neset
Asker & Bærum Motorsportr
Asker & Bærum Motorsport
Skoda Fabia Super 2000
NO
1
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mazda 323 Gtx
SE
1
Jonny Karlsson
Joel Ardell
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Lancer EVO 7
SE
1
Jari Liiten
John Stigh
Sandvikens MK
V:a Östergötlands MK
Skoda Fabia R5
Yokohama Motorsport
SE
1
Leif Nordh
Christian Rosén
Haninge MK
Åtvidabergs MK
Subaru Impreza
SE
1
Mattias Olsson
Erik Gustafsson
Stenungsunds MS
SMK Linde
Skoda Fabia R5
Orust schakt
SE
1
Robert Persson
Per Larsson
Munkfors MC
Munkfors MC
Mitsubishi Lancer EVO9
SE
1
Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Norrköpings MK
Norrköping MK
Mitsubishi EVO 6
SE
1
Jari Saarinen
Jörgen Fornander
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Mitsubishi EVO 10
SE
1
Lars Stugemo
Kalle Lexe
Gotlands MF
Ryds MK
Skoda Fabia R5
Sunnyside Experience
SE
2
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
BMW M3
SE
2
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
2
Fredrik Andersson
Miriam Walfridsson
Fredriksbergs MK
MK Ratten
Renault Maxi Megane
SE
2
Robert Andersson
Andreas Johansson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Opel Astra KitCar
SE
2
Stefan Axelsson
Jan Svanström
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
2
Rickie Borgström
Alexander Harsten
Osby MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
2
Markus Börjesson
Filip Ekenved
Älvbygdens MK
Göteborgs MF
Volvo 944
SE
2
Mikael Ericsson
Martin Svensson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
VW Polo 6R
SE
2
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
2
Robert Forsberg
Johan Gustavson
Grangärde RRC
Grangärde RRC
Volvo 242
SE
2
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
2
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
2
Rickard Gustafsson
Jesper Samuelsson
SMK Södermanland
Storfors MK
BMW E46
SE
2
Tobias Göransson
Pontus Jakobsson
Boxholms MK
SMK Nyköping
VW Golf 3
SE
2
Christoffer Haglund
Martin Holmdahl
SMK Nyköping
KNA Kongsvinger
Volvo 240
SE
2
Linus Harling
Johan Grönvall
MK Team Westom
MK Team Westom
Peugeot 208
SE
2
Håkan Hult
Leif Fredriksson
Katrineholms MK
Ford Fiesta ST
SE
2
Peter Hålling
Christian Larsson
Norrköpings MK
Tjust MK
Opel Ascona B
SE
2
Niklas Hägg
Toni Sundkvist
SMK Hälsinge
SMK Motala Bil
Toyota Corolla
Häggs Bildemontering
SE
2
Christoffer Jacobsson
Tobias Steen
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Ford Fiesta MK 7
JR Motorsport AB
SE
2
Mikael Jakobsson
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 740
SE
2
Jacob Johannesson
Madelene Buskas
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
SE
2
Anders Johansson
Peter Andersson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940 16V
SE
2
Matti Johansson
Ronny Johansson
Vara MK
Vara MK
Saab 9-3
SE
2
Peter Johansson
Hasse Pettersson
Vännäs MK
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
2
Magnus Karlsson
Mikael Karlsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Saab 9-3
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
SE
2
Per Löfqvist
Peter T Modig
Kinds MK
Frykdalens MK
Volvo 940
SE
2
Ingvar Nilsson
Magnus Hermansson
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 240
SE
2
Albin Nordh
Maja Bengtsson
Ydre MK
Älmhults MK
Ford Fiesta Rally4
SE
2
Johan Peterson
Markus Harrström
Finspångs MS
MK Ramunder
BMW 325
SE
2
David Pettersson
Isa Kolmbäck
Asarums MS
Taxinge MK
Toyota Starlet
SE
2
Tomas Lången Pettersson
Ingrid Johnsen
Fagersta MK
SMK Dala
BMW Compact
Tractive AB Motorsport Transmission
SE
2
Adrian Ring
Julia Thulin
Linköpings MS
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Daniel Röjsel
Nicklas Edvardsson
SMK Dala Falun
SMK Nyköping
Opel Corsa
artimastaket.se
SE
2
Kenny Stavbom
Wille Lennartsson
MK Speed
MK Speed
Toyota Corolla
SE
2
Håkan Tagesson
Emelie Lexander
Nybro AC
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
3
Melvin Bengtsson
Carl Eriksson
Kullings MS
Skillingaryds MK
Peugeot 208 R2
SE
3
Pelle Berg
Conny Isemo
Munkfors MC
Munkfors MC
VW Golf Kit Car
SE
3
Johan Björnsson
Fredrik Peterson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötland MK
Skoda Felicia F2
SE
3
Lucas Branteström
Viktor Strand
Rasbo MK
Rasbo MK
Opel Astra
SE
3
Martin Broberg
Erika Lindgren
Värmdö BK
Haninge MK
Volvo 940
SE
3
Thomas Bönnemark
Krister Hedman
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
3
Lucas Carlsson
Robin Norling
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208
Hot Rod Hill Racing
SE
3
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
3
Adam Håkansson
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
3
Emil Johansson
Hanna Breman
Falköpings MK
Kullings MS
Citroën C2R2
SE
3
Kent Johansson
Andreas Karlsson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 240
SE
3
Christoffer Lund
Joacim Wigertson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Mats Ollakka
Per Andersson
SMK Trollhättan
Dals MK
Volvo 940
SE
3
Mathias Savela
Emil Eklund
Stockholms BK
Sandvikens MK
Volvo 940
SE
3
Claes Söderqvist
Martin Andersson
Götene MK
Götene MK
Toyota Corolla
SE
3
Tobias Wärnström
Emil Johansson
Ydre MK
Ydre MK
Saab 93
SE
4
Joakim Blansch
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf
PSA Motorsport
SE
4
Krister Gunnarsson
Andreas Gunnarsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Opel Ascona B
SE
4
Oscar Gustafsson
Jimmy Hjelm
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 242
SE
4
Stefan Gustavsson
Frida Axelsson
Ludvika MS
Skillingaryd MK
Opel Corsa
SE
4
Jim Hjerpe
Christoffer Bäck
Säters MK
SMK Hedemora
Ford Fiesta ST
SE
4
Hannah Jakobsson
Ronnie Jakobsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Ford Fiesta R2
SE
4
Peter Jakobsson
Anders Petersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Ford Sierra
SE
4
Arvid Johansson
Daniel Hellström
Lessebo MK
Eskilstuna MK
Volvo 940
SE
4
Bo Karlsson
Johan Fransson
Älmhults MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
4
Kevin Möller
Carita Holmberg
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Volvo 940
SE
4
Jennyh Persson
Madeleine Karlsson
Norrköpings MK
Strängnäs AMS
Renault Clio
SE
4
Pontus Persson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhätttan
Volvo 242
SE
4
Rasmus Pettersson
Linus Pettersson
Flens MS
Flens MS
Volvo 940
SE
4
Robin Starö
Rikard Frisk
Västerås MS
SMK Sala
Volvo 242
SE
4
Kjell Stegefors
Jörgen Johansson
Nybro AC
Målilla MK
Volvo 242
SE
4
Christer Ström
Ida Didriksson
Kolsva MS
Kolsva MS
Seat Ibiza
SE
4
Madicken Swärdh
Patrik Lund
Katrinholms MK
Katrineholms MK
Citroên C2 Max
SE
4
Joakim Wallin
Jimmy Wallin
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Opel Ascona B
Flyttmar Norrköpings Express AB
SE
4
Ulf Wiström
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
SE
5
Emil Carlsson
Tobias Abrahamsson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 940 Voc
SE
5
Örjan Dagh
Lennart Jonsson
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Volvo 940
SE
5
Niklas Haglund
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
5
Henrik Johansson
Mattias Lindsjö
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
5
Pontus Johansson
Mikael Johansson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
5
Pär Johansson
Niklas Andersson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Volvo 240 Voc
SE
5
Robert Johnson
Björn Strelin
MK Ramunder
MK Ramunder
Volvo 940
SE
5
Roger Karlsson
Josefina Hellkvist
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
5
Martin Lundqvist
Christian Segerström
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo 940
SE
5
Björn Lövenhed
Sven Erik Svensson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
5
Dennis Persson
Magnus Lindqvist
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
6
Rasmus Bengtsson
Roger Dahlberg
Älmhults MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
6
Samuel Elfstrand
Carl Andersson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 242 GT
SE
6
Tony Krusell
Monica Krusell
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
6
Adam Martinsson
Viktoria Johansson
V:a Östergötlands MK
Kullings MS
Volvo 240
SE
6
Jon Anders Nordby
Øystein Hansen
NMK Gardermoen
Volvo 240
NO
6
Albin Olofsson
Jesper Cardell
Ludvika MS
Ludvika MS
Volvo 240
SE
6
Thomas Pettersson
Henrik Pedersen
Enköpings MK
Katrineholm MK
Volvo 940
SE
6
David Sandström
Marcus Claesson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 244
SE
6
Filip Sjögren
Maja Björnell
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Peugeot 206 GTI
SE
6
Pontus Westling
Ulf Westling
Borlänge MK
Borlänge MK
Peugeot 206 GTI
SE
7
Pär Henrik Andersson
Susanne Carlsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Golf 2
SE
7
Dan Brewitz
Daniel Holst
Tibro MK
Tibro MK
Volvo 940
SE
7
Erik Corell
Alexander Glavsjö
SMK Nyköping
Fryksdalens MK
VW Golf
SE
7
Krister Hernström
Ingvar Eklöv
Finspångs MS
Finspångs MS
Honda Civic
SE
7
Mikael Johansson
Björn Johnsson
Åtvidabergs MK
VW Golf 4
SE
7
Jörgen Karlsson
Mathias Dahlin
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
VW Golf 3
SE
8
Martin Axelsson
Johan Gunnarsson
V:a Östergötlands MK
Tjust MK
Opel Astra
SE
8
Hans-Göran Carlsson
Erik Carlsson
MK Ramunder
MK Ramunder
VW Golf 3
SE
8
Peter Christensen
Linda Christensen
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf Golf 3
SE
8
Kevin Gustavsson
Kim Johansson
Asarums MS
Asarums MS
Opel Astra
SE
8
Johan Josefsson
Andreas Hillby
SMK Trollhättan
Mölndals MK
Toyota Corolla
SE
8
Hampus Juteryd
Calle Carlberg
SMK Nyköping
Nässjö MK
Opel Astra
SE
8
Alexander Mobäck
Jimmy Koinberg
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Saab 900
SE
8
Christer Molin
Mikael Molin
MK Ramunder
MK Ramunder
Opel Astra G
SE
8
Filip Månsson
Robin Liljegren
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
8
Urban Petersson
Benny Petersson
Östergyllen RC
Östergyllen RC
VW Golf
SE
8
Jakob Sandberg
Kristian Gustavsson
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf 3
SE
9
Christer Asklöf
Thomas Tholander
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Saab 96 V4
SE
9
Gunnar Fredriksson
Ragnar Spjut
Katrineholms MK
Västerås MS
Saab V4
SE
9
Göran Lidebjer
Anders Davidsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlans MK
Saab V4
SE
9
Håkan Lidebjer
Karl Frisk
V:a Östergötlands MK
MSK Kvarnvingarna
BMW 2002Ti
SE
9
Björn Svensson
Frederik Svensson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 142
SE
9
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
GG Motorsport
SE
10
Janne Blom
Lotta Strand
Finspång MS
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
10
Arne Bäckström
Björn Wessel
Haninge MK
Carlstad Rally Club
Opel Kadett GSI
SE
10
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 240
SE
10
Ruben Davidsson
Andreas Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
10
Kjell Fransson
Peter Fransson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Renault Alpine A310
SE
10
Björn Nalle Johansson
Håkan Lindh
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Opel Ascona
SE
10
Christer Karlsson
Torbjörn Kadebro
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
10
Mats Lindwall
Magnus Lindwall
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
10
Per-Erik Lundgren
Mikael Andersson
Borlänge MK
Eskilstuna MK
Ford Escort MK 2
SE
10
Lars-Göran Olsson
Mats Carlsson
V:ä Östergötlands MK
V:ä Östergötlands MK
Volvo 242
SE
10
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 240
SE
11
Ellen Carlsson
Pär Carlsson
Flens MS
Flens MS
Volvo 940
SE
11
Rasmus Gårdman
Mathias Gårdman
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Suzuki Swift MK2
SE
11
Rasmus Hansén
Anton Englund
NMS Boden
NMS Boden
Volvo 940
SE
11
Hannes Håkansson
Christer Håkansson
Asarums MS
Ryds MK
Volvo 940
SE
11
Mille Johansson
Niklas Solenö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
VW Polo
SE
11
Elliot Sjögren
Nicklas Sjögren
V:a Östergötlands MK
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
SE
12
Roland Nilsson
Mats Forsström
Linkopings MS
Linköpings MS
Volvo 940
SE
13
Mattias Dahl
Mike Westerman
Borlänge MK
Almunge MK
Suzuki Swift GTI MK2
SE
13
Per Henrik Ekholm
Fredrik Ekholm
Hyllinge MS
Hyllinge MS
Suzuki Swift MK2
SE
13
Jan-Erik Eriksson
Magnus Nilsson
Ludvika MS
Katrineholms MK
Suzuki Swift MK2
Mekonomen Bilverkstad i Ludvika
SE
13
Ricardo Hillesjö
Petri Väätänen
Haninge MK
Haninge MK
Suzuki Swift MK2
SE
13
Jimmy Karlsson
Lars Erik Nilsson
Hagfors MK
Hagfors MK
Suzuki Swift MK2
SE
13
Filip Karlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Suzuki Swift MK 2
SE
13
Henrik Lindström
Erik Karjula
Vallentuna MK
Ludvika MS
Suzuki Swift MK 2
SE
13
Crister Nystrand
Victoria Nystrand
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Suzuki Swift GTI MK1
SE
13
Joacim Rydin
Magnus Simensen
MK Ramunder
MK Ramunder
Suzuki Swift GTI
SE
30
Ingemar Andersson
Daniel Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
30
Anders Ekström
Anders Gustavsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
30
Andreas Ekström
Sanna Ekström
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
30
Sven-Erik Fröling
Eric Tinnerholm
V:a Östergötlands MK
SMK Motala Bil
Volvo 142
SE
30
Jonas Rydell
Anders Pettersson
Östergyllen RC
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
SE
30
Johan Svensson
Terje Plomén
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com

Meny

Marknadsnatta

23 okt 2021 - V Östergötlands MK

Pågående Tävling