Anmälningslista

Anmälda till Rally: Skilling 500

31 aug 2019 - Skillingaryds MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 0
2 Ungdomsrally 1
3 1300 rallycup A-, B- och C-förare 1
4 App. K - 1990 A-, B- och C-förare 0
5 A-Förare R4, R5 - 4WD 4
6 A-Förare R3, R2 - Trimmat 14
7 A-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 2
8 A-förare VOC, Gr.F, Gr N <1600 - Standard R1b 4
9 B-Förare R4, R5 - 4WD 1
10 B-Förare R3, R2 - Trimmat 5
11 B-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 1
12 B-förare VOC, Gr.F, Gr N <1600 - Standard R1b 4
13 C-Förare R4, R5 - 4WD 0
14 C-Förare R3, R2 - Trimmat 0
15 C-förare Gr. E, Gr N<1400 - Standard R1a 3
16 C-förare VOC, Gr.F, Gr N <1600 - Standard R1b 5
30 Föråkare. Godkänd av arrangör före anmälan. 2
Totalt 47

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Emil Friman
Jörgen Samuelsson
Vetlanda RRC
Älmhults MK
Volvo 940
Autoexperten Thörnbergs i Vetlanda
SE
3
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Suzuki Swift GTI
SE
5
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
5
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
5
Nils Jensen
Haninge MK
Citroën DS3
SE
5
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Ford Fiesta R5
SE
6
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
6
Mikael Andersson
Mikael Exenberger
Södra Sunnerbo MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
6
Pontus Berglund
Danny Holgersson
SMK Hörby
Ryds MK
Volvo 940
SE
6
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
6
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
6
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
6
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team KORVGUBBENS Motorsport
SE
6
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
Suzuki Swift S1600
SE
6
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
6
Henrik Lennartsson
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
6
David Lindström
Janne Rydh
Skillingaryds MK
Arlövs MC
Volvo 940
Plombo Motor
SE
6
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Jesper Larsson
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
7
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
VW Golf 4
SE
8
Bo Fransson
Emma Fransson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
8
Joakim Hallqvist
Timo Hihnala
Kinds MK
Kinds MK
Volvo 240
SE
8
Ingemar Månsson
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Jim Nilsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
9
Rickard Andersson
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Sti Tmr N12
Stefans Däckservice Hörby
SE
10
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslövs MS
Älmhults MK
VW Golf III KitCar
SE
10
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
10
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R2
SE
10
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
Team Ronetts Bygg
SE
10
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
11
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
12
Kevin Andersson
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
12
Mattias Erelt
Timmy Berntsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
12
Jimmie Karlsson
Nellie Svensson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
12
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
15
Dan Brewitz
Daniel Holst
Tibro MK
Tibro MK
Volvo 940
SE
15
Lucas Ljungbäck
Johannes Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
15
Jakob Sandberg
Wilma Daag-Gustafsson
Norrahammars MK
Gränna MK
VW Golf
SE
16
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
16
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 940
SE
16
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
16
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
16
Patrik Tallåker
Emilia Sjöberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
30
Lennart Karlsson
Aki Eronen
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
30
Mikael Ljungström
Sivert Svensson
Laxå MK
Laxå MK
Mitsubishi EVO 7
SE
www.resultatservice.com