Anmälningslista

Anmälda till Rally: Dackefejden

29 jun 2019 - Wäxjö MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare 4WD 7
2 A-Förare R2 0
3 A-Förare 2WD Trimmat RWD 19
4 A-Förare 2WD Trimmat FWD 10
5 B-Förare 4WD 1
6 B-Förare R2 5
7 B-Förare 2WD Trimmat RWD 10
8 B-Förare 2WD Trimmat FWD 5
9 C-Förare 4WD 3
10 C-Förare R2 2
11 C-Förare 2WD Trimmat RWD 10
12 C-Förare 2WD Trimmat FWD 1
13 Inbjudningsklass Standard (Grupp E och Grupp F sammanslaget) 14
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan. 4
Totalt 91

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
1
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
1
Åke Kjellgren
Elinor Thörnberg
Gränna MK
Vetlanda RRC
Mitsubishi EVO 7
SE
1
Sune Larsson
Magnus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi R5
SE
1
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
1
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Ford Fiesta R5
SE
1
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
3
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
3
Mikael Andersson
Michael Exenberger
Södra Sunnerbo MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
3
Pontus Berglund
Nellie Karlsson
SMK Hörby
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Arne Bäckström
Björn Wessel
Haninge MK
Carlstad RC
Volvo 240
Arne Bäckström Historic Motorsport
SE
3
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
3
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
3
Henrik Gustavsson
Jonas Sandberg
SMK Östgötabil
Norrköpings MK
Mercedes 190E 2.5 16V
SE
3
Anders Johansson
Peter Andersson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
3
Janne Kristiansson
Peter Bergsander
Wäxjö MS
Gullabo RC
Volvo 940
SE
3
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Jörgen Olsson
Erika Ledin
Ryds MK
SMK Hörby
BMW 325
SE
3
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemont AB
SE
3
Mikael Simon
Adam Simon
Ljungby MK
Ljungby MK
Ford Escort
SE
3
Yngve Tjörnbo
Vakant
Tjust MK
Volvo 940
SE
3
Daniel Wall
Valkyria Edlund
MSK Kvarnvingarna
Vallentuna MK
Volvo
SE
3
Jimmy Wessbo
Nina Jonasson
Kullings MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
3
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
4
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
4
Fredrik Karlander
Victor Svensson
Toarps MK
Ryds MK
VW Golf 3 KitCar
Ramudden.se
SE
4
Robert Karlsson
Mats Jönsjö
Ljungby MK
Kristianstad MK
VW Golf 3 Kit Car
SE
4
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team KORVGUBBENS Motorsport
SE
4
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
Suzuki Swift S1600
SE
4
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
4
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
4
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
4
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
MK Ran
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
5
Rickard Andersson
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Sti Tmr N12
Stefans Däckservice Hörby
SE
6
Tim Hammarström
Ditte Hammarström
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Fiesta ST
SE
6
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
SE
6
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Wäxjö MS
Ford Fiesta R2
SE
6
Oscar Ljung
Frida Axelsson
Simrishamns MK
Skillingaryds MK
Ford Fiesta R2T
GNM Sweden AB
SE
6
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
7
Alexander Alexandersson
Emil Pettersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
7
Johannes Brolin
Jonas Eriksson
Kulling MS
Kullings MS
Volvo 240
Ivarssons Entreprenad
SE
7
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
7
Jörgen Hildingsson
Steinar Bakkland
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
7
Mikael Ingemansson
Kristian Eriksson Dahl
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 244
SE
7
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
Team Ronetts Bygg
SE
7
Jimmy Kristensen
Anna Larsson
Wäxjö MS
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
7
Rickard Mattisson
Niklas Ohlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK

SE
7
Henric Nilsson
Mikael Jönsson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 242 16V
SE
7
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
8
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslövs MS
Älmhults MK
VW Golf III KitCar
SE
8
Johnny Ekeflo
Mattias Laago
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
VW Golf 3
Skänninge Städ & Service AB
SE
8
Johan Fast
Alexander Glavsjö
Toarps MK
Fryksdalens MK
Golf 3 16V
Ramudden.se
SE
8
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
8
Stefan Hägglöf
Mikael Pettersson
SMK Gävle
Järbo MK
VW Golf III
SE
9
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Subaru Impreza 555
SE
9
Alexander Engwall
Anders Engwall
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Skoda Octavia
SE
9
Sofia Sörensson
Mikaela Lindahl
SMK Hörby
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
Sörenssons Bilservice
SE
10
Alexander Grehn
Christian Rosen
Östgöta BSF
Åtvidabergs MK
Ford Fiesta ST
JP Racing
SE
10
Ola Nore
Kjell Pettersen
NMK Modum & Sigdal
Asker & Bærum Motorsport
Opel Adam R2
Nore & lyseng rally
NO
11
Krister Dahlberg
Peter Andersson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325I Coupé
SE
11
Dennis Eriksson
Isabell Persson
Hässleholms MK
Hästveda FRC
Opel Ascona B
SE
11
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
11
Arvid Johansson
Anton Ahlberg
Lessebo MK
Växjö MS
Volvo 240
SE
11
Bo Karlsson
Fredrik Dehlin
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
11
Peter Karlsson
Mattias Jacobsson
Dals MK
Dals MK
Ford Escort MK1
Beamon Motorsport
SE
11
Torbjörn Karlsson
Stefan Petersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
11
Morgan Larsson
Mikael Holmstedt
Dals MK
Dals MK
BMW 325
Micro Motorsport
SE
11
Kevin Möllerström
Lars Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Manta B
SE
11
Tomas Söderberg
Dennis Kullberg
Varberg MK
Asarums MS
BMW 325
Hedströms Motorsport
SE
12
Simon Axelsson
Vi Får Se
Älmhults MK
VW Golf 2
SE
13
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
13
Jim Andersson
Emelie Johansson
Norrahammars MK
Norrahammars MK
Volvo 944
SE
13
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
13
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
13
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 240
Hycklinge Bensin & Service AB
SE
13
Einar Fors
Nadja Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
13
Josefin Ingvarsson
Felicia Andersson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
13
Gustav Johansson
Viktoria Johansson
Fryksdalens MK
Kullings MS
Volvo 940
SE
13
Niclas Melin
Vakant
Nässjö MK
Volvo 244
SE
13
Fredrik Persson
Hilde Olsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
13
Filip Rosendahl
Mikael Rosendahl
Toarps MK
Toarps MK
Volvo 940
CFR Rallyteam
SE
13
Tobias Söderholm
Pär Björk
SMK Uppsala
Rasbo MK
VW Golf MK4
Söderholms Motorsport
SE
13
Patrik Tallåker
Emilia Sjöberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
13
Simon Wernersson
Hans-Peter Picher
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra F
SE
30
Peter Blomqvist
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi Lancer EVO 9
SE
30
Mattias Erelt
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
30
Göran Jonasson
Björn Jonasson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Vauxhall Chevette Hsr
SE
30
Henrik Levin
Ida Levin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com