Anmälningslista

Anmälda till Rally: Zabra-Rallyt

4 maj 2019 - Nybro AC

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 STD-GT/GTS tom 1961 oavsett cyl volym 0
3 STD-GT/GTS 1962-1965. 0-1300 cc cyl volym 1
4 STD-GT/GTS 1962-1965. 1300-1600 cc cyl volym 2
5 STD-GT/GTS 1962-1965. Över 1600 cc cyl volym 9
7 STD-GT/GTS 1966-1971 oavsett cc volym 8
8 STD-GT/GTS 1972-1975 oavsett cc volym 19
9 STD-GT/GTS 1976-1981 oavsett cc volym 6
10 J1 & J2 1982-1990 2
11 A-B-förare Grupp E 0
12 C-förare Grupp E 8
13 A-B-förare: Grupp F samt Grupp N -1400cc. 7
14 C-förare: Grupp F samt Grupp N -1400cc 7
17 A-B-C-förare: Max 74 1
18 A-B-C-förare: Grupp H Classic 2
19 A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 9
20 B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 3
21 C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 5
22 Ungdomsrally 4
23 1300-Rallycup 3
30 Föråkare. Godkänd av arrangör före anmälan. 0
Totalt 96

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Göte Nygren
Mikael Yliluoma
MK Kopparberg
Hällefors MK
Saab 96 Sport
SE
4
Yngve Gustavsson
Lars Dahlman
Sigtuna RC
Sigtuna RC
VW 1500S
SE
4
Lars Larsson
Patrik Andren
MK Kopparberg
Mkkopparberg
VW 1500 S
SE
5
Nils Bergquist
Karl Erik Magnusson
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 122S
Carfix Rally Team
SE
5
Peter Bergsander
Elaine Walve
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo Amazon 122 S
SE
5
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo PV
SE
5
Ola Eklund
Marcus Jäder
Västerås MS
Västerås MS
Volvo PV544
Car Fix Rally Team
SE
5
Per Henrik Hedberg
Hans-Åke Flink
SMK Söderhamn
Mälaröarnas MK
Volvo Amazon
SE
5
Krister Hernström
Ingvar Eklöv
Finspångs MS
Finspångs MS
Opel Rekord Cupe
SE
5
Håkan Holm
Jesper Holm
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Volvo Amazon
SE
5
Karl-Bertil Ling
Jan Nilsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Ford Falcon Sprint
SE
5
Mikael Sundqvist
Ann-Kristin Sundqvist
SMK Örebro
SMK Örebro
Volvo Amazon
SE
7
Håkan Huggare
Peter Persson
Kolsva MS
Kolsva MS
Saab 96 V4
SE
7
Hans Göran Jakobsson
Marita Jakobsson
Fagersta MK
Fagersta MK
Saab V4
SE
7
Ove Jonsson
Marcus Jonsson
Tjust MK
Tjust MK
Saab 96 V4
SE
7
Bengt Karlsson
Björn Lidén
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo 121
SE
7
Sten Säfström
Jan Säfström
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab V 4
Sten Säfströms Åkeri AB
SE
7
Nils Thelin
Magnus Thelin
Skillingaryds MK
BMK Uddevalla
VW 1302 RS
NTS Motorsport
SE
7
Tommy Wikström
Mikaela Wikström
Fagersta MK
Fagersta MK
Saab V4
SE
7
Karl-Olov Ölmin
Lars Fyrby
Skepptuna MK
MK Rimo
Volvo 142
SE
8
Kenneth Andersson
Hans-Erik Jansson
Piteå MS
Sigtuna RC
Saab V4
SE
8
Henrik Boivie
Micael Björklund
Almunge MK
Rasbo MK
Ford Escort RS1600
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
8
Per Eriksson
Per Rosendahl
SMK Örkelljunga
Rhk
VW 1303
SE
8
Urban Farbäck
Göran Söderström
SMK Eksjö
Ryds MK
Opel Kadett GTE
SE
8
Magnus Folkesson
Ulrika Larsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 142
SE
8
Ragnar Glav
Conny Jansson
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Opel Ascona A
SE
8
Göran Huggare
Sture Huggare
Kolsva MS
Kolsva MS
Saab V4
SE
8
Stefan Lundström
Ola Åberg
Hofors MS
Hofors MS
Opel Ascona A
SE
8
Anders Malm
Anders Andersson
Ydre MK
Va Östergötland MK
Opel Ascona A
Team "korvgubben" motorsport
SE
8
Claes Molin
Håkan Jacobson
SMK Dala Falun
Norbergs MC
Porsche 911 RS
SE
8
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
8
Rune Nilsson
Stefan Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
8
Hans-Åke Persson
Tommy Halvarsson
Grangärde RRC
Grangärde RRC
Opel Ascona
SE
8
Anders Pettersson
Jonathan Pettersson
Tjust MK
Tjust MK
Ford Escort RS 1800 BDG
SE
8
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
8
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
SE
8
Erik Uppsäll
Sören Dahlin
Sigtuna RC
Huddinge MK
Saab 96 V4
HECO Alluminiumtrailer AB
SE
8
Urban Westerström
Mattias Didrik
Eksjö FRC
Eksjö FRC
Volvo 164
SE
8
Ulf Zetterström
Lars-Gunnar Karlsson
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Ford Escort RS 2000
SE
9
Ingemar Bodin
Jan-Olof Hedström
Hamre MK
Hamre MK
Opel Kadett Gt/e
R-Sport Sweden
SE
9
Peter Jonasson
Lars Jansson
Ydre MK
Åtvidabergs MK
Opel Ascona B
SE
9
Lars-Ove"biffen"olss Jönsson
Torbjörn Jönsson
Forshaga MC
Forshaga MC
Opel Ascona 400
SE
9
Rune Karlsson
Christer Nylén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
9
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
9
Leif Sörensson
Niklas Johansson
Tjust MK
Fagersta MK
Opel Ascona B
SE
10
Mats Karlsson
Vakant
Vimmerby MS
Audi quattro
SE
10
Anders Söderberg
Lotta Strand
Botkyrka MK
SMK Valdemarsvik
Opel Kadett GSI
SE
12
Per-Arne Axelsson
Nicklas Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
SE
12
Pier Gustavsson
Ola Stenberg
Häsleholms MK
Arlövs MK
Volvo 744
SE
12
Anders Hugosson
Joakim Gustafsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
12
Marcus Johansson
Anna Larsson
Gullabo RC
Kristianstad MK
VW Golf
SE
12
Patrik Lund
Alexander Alexandersson
Målilla MK BK
Vimmerby MS
Saab 900
SE
12
Viktor Nilsson
Helén Nilsson
Tjust MK
Tjust MK
VW New Beetle
SE
12
Thomas Olofsson
Juha Haukilahti
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
12
Jakob Sandberg
Daniel Almgren
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf
SE
13
Jacob Fransson
Sam Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 240
SE
13
Christian Gustafsson
Sophie Lundqvist
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
Åsa-nisses vebo trim
SE
13
Thomas Gustafsson
Mats Svensson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940 Voc
SE
13
Thomas Karlsson
Emil Karlsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 940
SE
13
Kenth Lindkvist
Sven Ovesson
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
13
Christian Pettersson
Jonny Hjelm
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 940
SE
13
Arvid Tobiazon
Simon Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
14
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
14
Kevin Athley
Lisa Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
14
Markus Nilsson
Danne Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
14
Hampus Wallin
Elinor Thörnberg
Vetlanda Rally & Racing K
Vetlanda Rally & Racing K
Volvo 940
Wallin Motorsport
SE
14
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
14
Daniel Wärnlund
Erik Ohlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
14
Viktor Zettergren
Helen Zettergren
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
17
Tomas Wenersson
Hans Peter Picher
Ssmk
Ssmk
Opel Ascona A
SE
18
Karl-Erik Forsman
Emma Lindström
Botkyrka MK
Skillingaryds MK
Opel Manta B
Plombo Motor
SE
18
Andreas Sundh Sjöström
Kenny Sjöström
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
19
Bengt-Inge Blom
Tommy Blom
Offerdal MK
Finspångs MS
BMW 325
SE
19
Lars Engström
Kurt Vilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
19
Magnus Johansson
Andreas Johansson
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Volvo 240
SE
19
Simon Karlsson
Linus "svenne" Svensson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
19
David Lindström
Jessica Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
19
Kent Nordquist
Vansbro MK
Volvo 940 EVO
SE
19
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
19
Yngve Tjörnbo
Anders Tildemyr
Tjust MK
Vimmerby MS
Volvo 940
SE
19
Joakim Öhman
Ronnie Berggren
Fagersta MK
Fagersta MK
VW Golf
SE
20
William Andersson
Algot Andersson
Vimmerby MS
Silverdalens MSK
Volvo 240
SE
20
Oscar Arvidsson
Vakant
Gullabo RC
Golf 3
Larssons Plåtslageri
SE
20
Mattias Brindmark
Peter Måhagen
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 242
SE
21
Johnny Ekeflo
Robin Åkesson
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
VW Golf 3
Skänninge Städ & Service AB
SE
21
Anders Frostensson
Tba
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
21
Magnus Grahn
Claes Örnskog
Gränna MK
Gränna MK
Opel Ascona
SE
21
Dan Jonsson
Tim Månsson
Teamskogsåkarna
Teamskogsåkarna
Volvo 940
SE
21
Lasse Jägerström
Margaretha Jägerström
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Volvo 240
Team Larsson Motorsport
SE
22
Isak Arvidsson
Andreas Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
Larssons Plåtslageri
SE
22
Emil Friman
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
22
Måns Gad
Magnus Gad
Lessebo MK
Lessebo MK
Volvo 940
SE
22
Marcus Persson
Mikael Persson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Suzuki Swift MK1
Bilfocus Motorsport
SE
23
Per Henrik Ekholm
Håkan Ekholm
Hyllinge MS
Hyllinge MS
Suzuki Swift MK2
Lörd Motorsport
SE
23
Ricardo Hillesjö
My Wessel
Haninge MK
Carlstad RC
Suzuki Swift MK2
TEAM LINDBERG EDSBYN
SE
23
Juha Liimatainen
Patric Sundström
SMK Trollhättan
Göteborgs MF
Citroën Ax Sport
Team Profile
SE
www.resultatservice.com