Anmälningslista

Anmälda till Rally: Marknadsnatta

26 okt 2019 - Västra Östergötlands MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A/B/C 4 WD 14
2 A 2 WD 27
3 B 2 WD 21
4 C 2 WD 8
5 A/B GrF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400 + R1B 21
6 C GrF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400+ R1B 15
7 7 A/B/ Gr E+ R1A 11
8 7. 7 C. C GR E+R1A 8
9 A/B/C AppK 23
10 Ungdomsrally 6
11 Debut 2
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före start. 6
Totalt 162

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Stig Andervang
Robin Eriksson
MK Rimo
SMK Valdemarsvik
Tba Tba
SE
1
Alexander Engwall
Anders Engwall
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Skoda Octavia
SE
1
Johnny Ericsson
Mälaröarnas MK
Mitusbishi EVO
SE
1
Sebastian Eriksson
Nicklas Edvardsson
Hagfors MK
SMK Dala
Mitsubishi EVO 9
SE
1
Kristoffer Gustavsson
Caroline Kromnér
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO 8
Ramudden.se
SE
1
Christoffer Haglund
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta R5
SE
1
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mazda 323 4*4
SE
1
Micael Jakobsson
Andreas Johnsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Ford Fiesta
SE
1
Joakim Längberg
Lotta Strand
Linköpings MS
SMK Valdemarsvik
Mitsubishi EVO VII
SE
1
Lars Olsson
Malin Emanuelsson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Subaru Impreza
SE
1
Mattias Olsson
Krister Gull
Stenungsunds MS
Kils MK Bil
Ford Fiesta R5
Orust Schakt AB
SE
1
Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Norrköpings MK
Norrköping MK
Mitsubishi EVO 6
SE
1
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
Skoda Fabia R5
Sunnyside Experience
SE
1
Örjan Vahlund
Christer Carlsson
Sigtuna RC
Katrineholms MK
Subaru Impresa
Björkmans Rally Team
SE
2
Stefan Axelsson
Jan Svanström
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
2
William Binbach
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Peugeot 208 R2
Sellholm Tuning AB
SE
2
Urban Borg
Marika Andersson
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
2
Erik Brodin
David Arhusiander
Sandvikens MK
Jämtlands MK
Volvo 940
SE
2
Mats Bäck
Madelene Buskas
SMK Hedemora
Gotland Msbk
Opel Ascona
SE
2
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
2
Fredrik Eriksson
Kristoffer Nordlund
Katrineholms MK
SMK Nyköping
VW Golf
STENROCK SÄKERHET AB
SE
2
Jimmy Eriksson
Henrik Lundgren
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 940
SE
2
Robert Eriksson
Jens Thapper
Eskilstuna MK
SMK Motala Bil
Renault Clio R3
Team Hertz
SE
2
Robert Forsberg
Lars-Erik Kronberg
Grangärde RRC
Ludvika MS
Volvo 242
SE
2
Anton Hager Bernats
Fredrik Wesslén
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Toyota Corolla
SE
2
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Toyota Corolla
Märsta Förenade
SE
2
Hampus Jakobsson
Pontus Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Tba
Södertörnsvakuum.se
SE
2
Anders Johansson
Peter Andersson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
2
Magnus Karlsson
Mikael Karlsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Saab 9-3
Ramudden.se
SE
2
Stefan Kemle
Mikael Carnklev
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Volvo 940
SE
2
Björn Larsson
Sebastian Lindholm
Forshaga MC
Munkfors MC
Volvo 242
SE
2
Mats Larsson
Mikael Johansson
Fagersta MK
Fagersta MK
Toyota Corolla
SE
2
Mats Moberg
Emil Wretemark
Östergyllen RC
Linköpings MS
Opel Ascona B
SE
2
Ingvar Nilsson
Reine Bergström
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 240
SE
2
Kent Nordquist
Olof Björk
Vansbro MK
Volvo 940 EVO
SE
2
Mats Norss
Lasse Petersson
Höglandets Motorsällskap
Höglandets Motorsällskap
Opel Ascona B
SE
2
Jan Onkamo
Roger Lindholm
Eskilstuna MK
Västerås MS
Opel Ascona-B
SE
2
Jari Saarinen
Toni Sundkvist
MSK Kvarnvingarna
SMK Motala Bil
Volvo 242
SE
2
Johan Svensson
Terje Plomén
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
2
Jan Wigertson
Åsa Wigertson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
vool AB
SE
3
Danne Amberin
Dennis Amberin
Linköpings MS
Linköpings MS
Volvo 940
SE
3
Alexander Andersson
Kristoffer Ringström
MK Kinda
Fjugesta MS
Volvo 940
SE
3
Stefan Andersson
Mikael Karlsson
Västerås MS
Västerås MS
Peugeot 205
SE
3
Victor Bergsander
Christoffer Lund
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Jocke Björnsson
Anton Persson
Kolsva MS
Eskilstuna MK
VW Golf
SE
3
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Skillingaryd MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
3
Thomas Bönnemark
Kent Johansson
SMK Nyköping
BMW Sport Club
Volvo 940
SE
3
Andreas Ekström
Sanna Ekström
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
3
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
3
Pher Göransson
Boxholms MK
Volvo 940
SE
3
Krister Hernström
Ingvar Eklöv
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo 142
SE
3
Daniel Johansson
Jan Adolfsson
Munkfors MC
Finnskoga MK
Volvo 240
opus bilprovning
SE
3
Emil Johansson
Andreas Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
3
Håkan Johansson
Magnus Johansson
Björkviks MC
Katrineholms MK
Peugeot 306
SE
3
Jon Johansson
Anette Johansson
Idkerbergets MK
Idkerbergets MK
Volvo 940
SE
3
Kent Johansson
Andreas Karlsson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 240
SE
3
Joakim Larsson
Fredric Nilsson
NMK
NMK
VW Golf
SE
3
Linus Månsson
Carl Eriksson
Östgöta Bilsportförening
Skillingaryds MK
Tba
SE
3
Kenneth Ringström
Håkan Berger
Fjugesta MS
Fjugesta MS
Toyota Corolla
Nerike Kugg & Mekan Motorsport
SE
3
Erik Stenberg
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Claes Åström
Lina Bergstedt
Rasbo MK
Films MK
Volvo 940
SE
4
Alexander Fogdeby
Dennis Norén
Storfors MK
V:a Östergötlands MK
Tba
Ec Svenska
SE
4
Alexander Grehn
Lucas Karlsson
Östgöta BSF
Gnesta MK
Peugeot 208 R2
JP Racing
SE
4
Krister Gunnarsson
Andreas Gunnarsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Opel Ascona B
SE
4
Kalle Gustafsson
Magnus Nilsson
Haninge MK
Katrineholms MK
Skoda Fabia R2
LG Bil & Motor AB
SE
4
Patrik Holmberg
Filip Holmberg
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Opel Ascona
SE
4
Fredrik Peterson
Albin Nordh
V:a Östergötlands MK
Ydre MK
Skoda Felicia
SE
4
Mikael Rosnell Gustavsson
Fredrik Gustavsson
Stockholms Sportvagns Klu
Kullings MS
BMW 325
SE
4
Claes Söderqvist
Fredrik Palm
Skara MK
Skara MK
Volvo 940
SE
5
Dennis Askling
Alan Kalsson
Hallsbergs MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
5
Johnny Ekeflo
Mattias Laago
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Peugeot 206 GTI
Skänninge Städ & Service AB
SE
5
Johan Gustavson
Robin Nyström
Grangärde RRC
Grangärde RRC
Volvo 940
SE
5
Linus Harling
Johan Grönvall
MK Team Westom
MK Team Westom
Nissan Almera
SE
5
Jonas Helgesson
Marcus Jansson
Älvbygdens MK
Storfors MK
Volvo 242
SE
5
Andreas Hultström
Tom Törngren
SMK Nyköping
Gränna MK
Volvo 940
OpusBilprovning.se
SE
5
Tobias Isaksson
Linus Isaksson
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
Ems Finnerödja AB
SE
5
Emil Johansson
Pontus Johansson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 940
SE
5
Gustav Johansson
Andreas Persson
Fryksdalens MK
Likenäs MK
Volvo 940
SE
5
Hans Johansson
Magnus Lindwall
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
5
Pontus Johansson
Mikael Johansson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
5
Roger Karlsson
Josefina Hellkvist
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
5
Sven Karlsson
Henrik Pedersen
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 244
SE
5
Lukas Kindgren
Alexander Björnsson
Åtvidabergs MK
Anderstorps RC
Volvo 940
Klädhuset I Falerum
SE
5
Niklas Ledin
Petra Nordquist
MK Kopparberg
Hällefors MK
Saab 900 V6
STENROCK SÄKERHET AB
SE
5
Fredrik Levstad
Peter Måhagen
Linköpings MS
Åtvidabergs MK
Volvo 240
SE
5
Dennis Persson
Fredrik Rudmalm
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
5
Mathias Savela
Mikael Savela
Stockholms BK
Stockholms BK
Volvo 740
SE
5
John Stigh
Johan Johansson
V:a Östergötlands MK
KAK
Volvo 940
SE
5
Robin Wallón
Rickard Strindlund
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo 940
SE
5
Håkan Wisti
Caroline Taman
Fagersta MK
Fagersta MK
Suzuki Swift GTI
Wisti Motorsport
SE
6
Oliver Grunnegård Andersson
Kjell Olofsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
6
Victor Gustafsson
Oscar Gustafsson
SMK Motala Bil
SMK Motala Bil
Suzuki Swift
SE
6
Johannes Josefsson
Kjell Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
6
Tony Krusell
Monica Krusell
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
6
Tim Lagerstam
Alexander Eskilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
6
Daniel Lindau
Patric Sundström
Göteborgs MF
Göteborgs MF
Volvo 740
SE
6
Hampus Lindqvist
Caroline Lindqvist
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 940
SE
6
Jimmy Lindqvist
Robin Norling
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 940
SE
6
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
6
Adam Martinsson
Stefan Martinsson
V:a Östergötlands MK
MSK Kvarnvingarna
Volvo 240
SE
6
Jonna Olsson
Linda Sjölin
SMK Vingåker
Flens MS
Volvo 850
Maxsport Sweden
SE
6
Andreas Petersson
Patrik Espenrud
SMK Valdemarsvik
Tjust MK
Volvo 940
SE
6
Beatrice Svensson
Anna Sörman
Nora MK
Nora MK
Volvo 240
SE
6
Pontus Westling
Ulf Westling
Borlänge MK
Borlänge MK
Volvo 940
SE
6
Carl-Magnus Zetterlund
Rebecca Andersson
Hallsbergs MK
Hällefors MK
Volvo S70
SE
7
Jimmy Alfredsson
Johanna Hellkvist
SMK Örebro
Hallsbergs MK
VW Golf 4
SE
7
Anders Bengtsson
Amanda Svensson
Finspångs MS
SMK Motala
Opel Ascona
Br Stighs Åkeri AB
SE
7
Alexander Broberg
Rickard Broberg
SMK Nyköping
Värmdö BK
Volvo S80
STENROCK SÄKERHET AB
SE
7
Jan Hellenberg
Max Hellenberg
Bromma MS
Bromma MS
BMW 318I
SE
7
Mikael Johansson
Isa Kolmbäck
Åtvidabergs MK
Taxinge MK
VW Golf 4
SE
7
Bo Karlsson
Thomas Jörtell
MSK Kvarnvingarna
V:a Östergötlands MK
VW Golf 3
SE
7
Christian Kleen
Sara Ohlsson
Östergyllen RC
SMK Motala Bil
Volvo 240
SE
7
Jonas Lindfors
Pierre Carlsson
Eskilstuna MK
Åtvidabergs MK
VW Golf
Memo Industriplast AB
SE
7
Lars Rosén
Andreas Rosén
SMK Vingåker
SMK Vingåker
VW Golf 3
SE
7
Tobias Söderholm
Pär Björk
SMK Uppsala
Rasbo MK
VW Golf 4
SE
7
Fredrik Wistedt
Johannes Eliasson
Skutskärs MS
Skutskärs MS
Volvo 940
SE
8
Oskar Andersson
Caroline Palm
Flens MS
Flens MS
BMW E36 318
Team Palm
SE
8
Pär Henrik Andersson
Susanne Carlsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Golf 2
SE
8
Urban Andersson
Andreas Norström
Östergyllen RC
Linköpings MS
Opel Astra
SE
8
Dan Brewitz
Daniel Holst
Tibro MK
Tibro MK
Volvo 940
SE
8
Per-Åke Johnsson
Malin Larsson
MK Trophy
MK Väst
Volvo 940
TEAM LARSSON MOTORSPORT
SE
8
Jonathan Knutsson
Jörgen Stjernström
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Saab 900
SE
8
Peter Lanner
Robert Mellegård
Vara MK
Vara MK
VW Golf
SE
8
Jakob Sandberg
Wilma Daag-Gustafsson
Norrahammars MK
Gränna MK
VW Golf
SE
9
Björn Ask
Håkan Hult
SMK Nyköping
Katrineholms MK
Volvo 240
SE
9
Christer Asklöf
Thomas Tholander
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Saab 96 V4
SE
9
Gunnar Asplund
Olle Asplund
Waxholms MK
Waxholms MK
Volvo Amazon
SE
9
Stefan Bernhardson
Tony Karlsson
Taxinge MK
Flens MS
Ford Mustang
SE
9
Morgan Björn
Viktoria Johansson
Munkfors MC
Kullings MS
Saab V4
SE
9
Arne Bäckström
Björn Wessel
Haninge MK
Carlstad RC
Volvo 240
Arne Bäckström Historic Motorsport
SE
9
Björn Bäckström
Robin Bäckström
Botkyrka MK
Botkyrka MK
Opel Kadett GTE
BÄCKSTRÖM RALLY TEAM
SE
9
Ruben Börjesson
Rickard Börjesson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Opel Ascona A
SE
9
Sören Carlsson
Pontus Carlsson
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Opel Ascona A
SE
9
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 142
Hycklinge Bensin & Service AB
SE
9
Ruben Davidsson
Göran Kaldenberg
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
9
Tomas Ebegård
Staffan Adengård
KAK
Haninge MK
Porsche 911
Arne Bäckström Historic Motorsport
SE
9
Kjell Fransson
Daniel Mörn Edorsson
Vimmerby MS
Gränna MK
Renault Alpine A310
SE
9
Peter Johansson
Hasse Pettersson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 240
JP Racing
SE
9
Göran Lidebjer
Anders Davidsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlans MK
Saab V4
SE
9
Håkan Lidebjer
Tommy "lårka" Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
BMW 2002Ti
SE
9
Mats Lindwall
Jon Magnusson
SMK Valdemarsvik
SMK Linde
Volvo 240
SE
9
Patrik Lund
Elin Stjernström
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Opel Ascona B
SE
9
Lars-Göran Olsson
Tom Andersson
V:ä Östergötlands MK
V:ä Östergötlands MK
Volvo 142
SE
9
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
9
Adrian Ring
Vakant
Linköpings MS
Volvo 242
SE
9
Stefan Ryberg
Christian Ohlsson
Forshaga MC
Kils MK-Bil
Volvo 242
SE
9
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
Fiat 131 Abarth
SE
10
Isak Arvidsson
Andreas Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
Larssons Plåtslageri
SE
10
Melvin Bengtsson
Joakim Bengtsson
Kullings MS
Kullings MS
Peugeot 206 GTI
SE
10
Moa Martini
Magnus Lundin
Nässjö MK
Nässjö MK
Opel Corsa
SE
10
Daniel Suvala
Björn Andersson
SMK Nyköping
SMK Sala
Volvo 240
SE
10
Sixten Westman
Per Westman
Almunge MK
Almunge MK
VW Polo
SE
10
Oscar Östlund
Anders Östlund
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
11
Therese Ohlsson
Magnus Alarik
Rasbo MK
Örsundsbro MK
Mercedes Vito
SE
11
Rasmus Stenbacks
Adam Carlsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Suzuki Swift MK2
SE
30
Ingemar Andersson
Kenneth Törngren
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 944
SE
30
Sven-Erik Fröling
Eric Tinnerholm
SMK Motala Bil
SMK Motala Bil
Volvo 142
SE
30
Johny Helmeus
Kenny Pettersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
30
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
30
Björn Pauli
Jimmy Adolfsson
Östergyllen RC
Finspångs MS
Volvo 940
SE
30
Jonas Rydell
Anders Pettersson
Östergyllen RC
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com