Anmälningslista

Anmälda till Rally: Silversprinten

8 dec 2018 - Älmhults MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Ungdomsrally 7
2 Appendix K 4
3 C-Förare Trimmat 8
4 C-Förare Standard 10
5 B-Förare Trimmat 10
6 B-Förare Standard 3
7 A-Förare Trimmat 5
8 A-Förare Standard 3
9 A-B-C 4WD 5
30 Föråkare 1
Totalt 56

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Linus Adolfsson
Jan Adolfsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 740
SE
1
Isak Arvidsson
Andreas Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
Larssons Plåtslageri
SE
1
Nadja Fors
Fredrik Dehlin
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
1
Josefine Gråberg
Jan Kastenman
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
1
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
1
Jacob Johannesson
Peter Johannesson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
jerrys motorsport
SE
1
Elias Nilsson
Christoffer Sörmell
SMK Hörby
Svedala MK
Opel Astra
SE
2
Thomas Kristiansson
Per-Anders Eklund
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 242
SE
2
Rune Nilsson
Stefan Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
2
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
2
Nisse Schön
Bengt Ronny Svensson
Tomellila MK
Tomellila MK
Mercedes 190E 2.3 16
SE
3
Peter Augustinsson
Tba
Hässleholms MK
Peugeot 106 Xsi
Augustinsson Måleri
SE
3
Henrik Braun
Henric Nilsson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 242
SE
3
Thomas Englund
Jimmy Tykesson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 240
SE
3
Nils-Åke Frisk
Henrik Frisk
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona A
SE
3
Tim Hammarström
Ditte Hammarström
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Fiesta ST
SE
3
Bo Karlsson
Fredrik Dehlin Ruud Nielsen
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
3
Kevin Möllerström
Jimmy Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
3
Henrik Sjöberg
Anders Sjöberg
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 242
Sjöberg Motorsport
SE
4
Martin Bengtsson
Fredrik Persson
Eslövs MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
4
Sebastian Dahl
Hästveda FRC
Toyota Corolla
Rallyshop motorsport
SE
4
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
4
Jacob Fransson
Sam Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 240
SE
4
Kjell Gustavsson
Stefan Josefsson
Skillingaryd MK
Skillingaryd MK
VW Golf GTI 16V
SE
4
Linus Johansson
Ryds MK
Volvo 240
SE
4
Martin Mårtensson
Viktor Larsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo
SE
4
Jakob Sandberg
Daniel Almgren
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf
SE
4
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
4
Viktor Zettergren
Han Som Hjälpt Mig
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
5
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
SE
5
Hampus Classon
Tobias Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona B
SE
5
Ingvar Hansson
Håkan Oddshammar
Lunds A C
Lunds AC
BMW 325
SE
5
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
SE
5
Lars Johnsson
Christoffer Roskvist
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
5
Terese Lennartsson
Johan Kastenman
Lund AC
Kristianstad
Opel Kadett GSI
SE
5
Andreas Martinsson
Marie Lindblad
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
5
Jimmy Möllerström
Kevin Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
5
Henrik Thagesson
Vakant
Nybro AC
Volvo 740
SE
5
Martin Zettervall
Hanna Zettervall
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Opel Ascona B
SE
6
Andreas Persson
Victor Johansson
Simrishamns MK
Ryds MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
6
Patric Sundström
Fredrik Gustavsson
Göteborgs MF
Kullings MS
VW Golf 2 GT
SE
6
Filip Svensson
Ulf Nilsson
Eslövs MK
Kristianstads MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
7
Jan Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Volvo 940
SE
7
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
7
Håkan Ståhl
Mats Sivertsson
Skillingaryds MK
Anderstorp RC
Peugeot 206
SE
7
Yngve Tjörnbo
Sören Johansson
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 940
SE
7
Jonas Åkesson
Karlskrona AK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
8
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
8
Jesper Larsson
Lovisa Odenmalm
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
8
Tyko Nilsson
Johan Svensson
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
9
Ronnie Andersson
Göteborgs MF
Göteborgs MF
Mitsubishi Lancer EVO VII
SE
9
Åke Kjellgren
Elinor Thörnberg
Gränna MK
Vetlanda RRC
Mitsubishi EVO 7
SE
9
Sune Larsson
Magnus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi R 5
SE
9
Allan Møller
Anja Rasmussen
023
023
Subaru Impreza
DK
9
Håkan Rönnebring
Sandra Rönnebring
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mitsubishi EVO 6
SE
30
Linda Nilsson
Jimmy Tykesson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
www.resultatservice.com