Anmälningslista

Anmälda till Rally: Bravidasprinten

1 jul 2018 - Lunds AC

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare R1a - R1a, Gr E, Gr N <1400 0
2 B-Förare R1a - R1a, Gr E, Gr N <1400 7
3 C-Förare R1a - R1a, Gr E, Gr N <1400 1
4 A-Förare R1b - R1b, VOC, Gr F, Gr N <1600 5
5 B-Förare R1b - R1b, VOC, Gr F, Gr N <1600 7
6 C-Förare R1b - R1b, VOC, Gr F, Gr N <1600 3
7 A-Förare R2.3 - Gr H, Gr N <2000 7
8 B-Förare R2.3 - Gr H, Gr N <2000 7
9 C-Förare R2.3 - Gr H, Gr N <2000 4
10 R4: 4WD alla 4
11 Juniorer 3
12 Appendix K 1
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan. 0
Totalt 49

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Fredrik Dehlin
Madeleine Ruud Nielsen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
2
Björn Hansson
Lyn Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Mazda 323 F
Team Latin Rally
SE
2
Mikael Karlsson
Helen Karlsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Golf 3
Eko Motorsport
SE
2
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
2
Tommy Malm
Daniel Bengtsson
Lunds AC
Lunds AC
Ford Focus
SE
2
Alexander Nilsson
Joacim Ter-Borch
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf 2
Www.nyafonstersyd.se
SE
2
Claes Nyman
Christian Stjärnqvist
Lunds AC
Vip
Peugeot 309
SE
3
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
4
Daniel Ekdahl
Kjell-Arne Ekdahl
Lunds AC
Lunds AC
Volvo 242
SE
4
Rikard Fors
Jörgen Nilsson
SMK Hörby
Volvo 940
AM Elteknik
SE
4
Rolf Arne Nilsson
Felicia Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
4
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
4
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
BMW 320
SE
5
Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Lunds AC
Sjöbo MK
Volvo 940
SE
5
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
Stefans Däckservice Hörby
SE
5
Erik Harrysson
Tba
Eslövs MK
Renault Megane RS
AM Elteknik
SE
5
Josefin Ingvarsson
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
5
Sven-Erik Nielsen
Jan Larsson
Dalby MK
Hyllinge MS
Volvo 240
SE
5
Rolf Nilsson
Jim Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
5
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
6
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
6
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
SE
6
Elin Persson
Alf Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
7
Rolf Grybb
Tobias Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
7
Sebastian Johansson
Jesper Elfver
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
JR Motorsport AB
SE
7
Joacim Kristiansson
Maya Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Corsa B
SE
7
Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Lunds AC
Lunds AC
Opel Ascona
SE
7
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Toyota Corolla
SE
7
Jonas Olsson
Jörgen Hildingsson
Hässleholms MK
Ford Puma KitCar
SE
7
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
8
Andreas Andersson
Fredrik Schultz
Kristianstad MK
Hässleholms MK
BMW Compact
SE
8
Ingvar Hansson
Magnus Persson
Lunds A C
Eslövs MK
BMW 325
SE
8
Uffe Jansson
Roland Persson
SMK Örkelljunga
SMK Helsingborg
Opel Kadett
ASSISTANCKÅREN
SE
8
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
8
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic
Stefans Däckservice Hörby
SE
8
Michael Nyström
Jonas Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
Assistancekåren
SE
8
Alfred Wigren
Viktor Andersson
Simrishamns MK
Höörs MK
BMW 325
Awimex International AB
SE
9
Andreas Berg
Amanda Berg
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325
SE
9
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
PL
9
Hans Perbjörs
Linnea Perbjörs
Lima MS
Lima MS
VW Golf MK3
SE
9
Ann Sommar
Sandra Bergelv
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325Ia
SE
10
Joachim Grahn
Erling Andersson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Focus
SE
10
Sune Larsson
SMK Hörby
Mitsubishi EVO 8
SE
10
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
Ford Fiesta R5
SE
10
Lars Östring
Anders Lundahl
Helsingborgs KK
SMK Hörby
Ford Escort Cosworth
SE
11
Simon Axelsson
Victor Svensson
Älmhults MK
Ryds MK
Volvo 740
SE
11
Nadja Fors
Einar Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
11
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
12
Nisse Schön
Bengt Ronny Svensson
Tomellila MK
Tomellila MK
Mercedes 190E 2.3 16
SE
www.resultatservice.com