Anmälningslista

Anmälda till Rally: Dackefejden

16 jun 2018 - Wäxjö MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 2
2 Appendix K (till 1990 års modell) A-B-C förare 3
3 A-Förare R4, R5 - 4WD 6
4 A-Förare R3, R2 - Trimmat 27
5 A-förare VOC Mekonomen Rally 17
6 A-förare GrF övriga, GrN 1
7 A-förare Gr. E 4
8 B-Förare R4, R5 - 4WD 1
9 B-Förare R3, R2 - Trimmat 13
10 B-förare VOC Mekonomen Rally 17
11 B-förare GrF övriga, GrN 1
12 B-förare Gr. E 4
13 C-Förare R4, R5 - 4WD 0
14 C-Förare R3, R2 - Trimmat 9
15 C-förare VOC Mekonomen Rally 14
16 C-förare GrF övriga, GrN 7
17 C-förare Gr. E 12
18 Ungdomsrally 8
30 Föråkare godkänd av arrangören före anmälan 2
Totalt 148

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
15
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
15
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MC
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
4
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
10
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 240
Svensson Motorsport
SE
5
Jens Thorsell
Sivert Svensson
Falköpings MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
5
Patrik Fredriksson
Oskar Hedén
Fryksdalens MK
Kullings MS
Volvo 940 Voc
Fredriksson Motorsport
SE
10
Gustav Johansson
Rebecca Andersson
Fryksdalens MK
Hällefors MK
Volvo 940
SE
9
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf
JERRYS MOTORSPORT
SE
9
Joakim Hansson
Frida Olofsson
Grimslöv MS
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
4
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
15
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
16
Sam Karlsson
Morgan Hansson
Grimslövs MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
14
Torbjörn Karlsson
Mikael Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
12
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
Larssons Plåtslageri
SE
1
Peter Bergsander
Elaine Walve
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
1
Conny Eriksson
Michael Johansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo V70
SE
4
Morgan Eriksson
Martin Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
9
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
SE
18
Jacob Johannesson
Anette Pettersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
jerrys motorsport
SE
4
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
7
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
4
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
4
Linus Svensson
Fredrik Eklund
Gullabo RC
Gullabo RC
Saab 9-3T
MP5 Sweden AB
SE
5
Dennis Askling
Alan Karlsson
Hallsbergs MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
3
Nils Jensen
Jonas Sandberg
Haninge MK
Norrköpings MK
Skoda Octavia WRC
SE
5
Ingvar Nilsson
Stefan Josefsson
Hällefors MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
3
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
4
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
4
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
3
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
4
Görgen Persson
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
12
Lars Svensson
Jonas Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
17
Sebastian Dahl
Björn Johnsson
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Toyota Corolla
Rallyshop Motorsport
SE
9
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
10
Martin Zettervall
Frida Hammarlund
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
30
Jimmy Alvarsson
Rasmus Linddahl
Jmk
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
7
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
4
Jonas Åkesson
Andreas Martinsson
Karlskrona AK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
17
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
15
Timmie Andersson
Annica Hurtig
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 244
SE
14
Jan Kastenman
Josefine Gråberg
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
4
Hampus Larsson
Frida Axelsson
Kristianstads MK
Skillingaryds MK
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
7
Jesper Larsson
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
14
Krister Dahlberg
Peter Andersson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325 Coupé
SE
4
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
9
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
17
Mattias Jonsson
Marika Carlsson
Kullings MS
Sportvagnsällskapet I Jön
BMW Compact
SE
16
Joakim Nygårdh
Martin Nygårdh
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
5
Tobias Isaksson
Fredrik Rudmalm
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
5
Joakim Larsson
Anders Isaksson
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 740
SE
14
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
15
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
12
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
17
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
5
Emil Andersson
Kim Rauséus
MK Team Westom
MK Team Westom
Volvo 244
SE
5
Knutte Edenholm
Jan-Åke Persson
MK Team Westom
Fryksdalens MK
Volvo 940
SE
2
Sven-Åke Angerd
Niklas Johansson
Norrahammars MK
Anderstorps RC
Ford Escort RS1800
SE
17
Jakob Sandberg
Frida Lindström
Norrahammars MK
Skillingaryds MK
VW Golf
Plombo motor
SE
4
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholm MK
Suzuki Swift Super 1600
SE
4
Johan Axelsson
Patrik Knutsson
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
18
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
16
Marcus Andersson
Mikael Andersson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 244
SE
9
Björn Borgqvist
Daniel Borgqvist
Olofströms MK
Olofströms MK
BMW 325
SE
14
Anders Frostensson
Viktor Zettergren
Olofströms MK
Wäxjö MS
Peugeot 306
SE
10
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
11
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
4
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
17
Martin Bysén
Robin Davidsson
Ryds MK
Nybro AC
Volvo 244
SE
14
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
10
Kenth Lindkvist
Johanna Orebring
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
4
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
10
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
5
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
15
Kristoffer Bengtsson
Katharina Malm
Simrishamns MK
Arlövs MC
Volvo 240
SE
10
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
10
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
17
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Mercedes C180
SE
17
Magnus Klingvall
Torbjörn Åkerblom
Skene MS
Skene MS
VW Golf MK1
SE
17
Emilio Trejile
Magnus Widmark
Skene MS
Skene MS
VW Golf 3
Gullabo rallydäck
SE
2
Patrik Axelsson
Robin Sanell
Skillingaryd MK
Anderstorps MK
Ford Escort RS2000
SE
4
Alexander Axelsson
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
15
Erik Axelsson
Thomas Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Kurtssons Entreprenad
SE
4
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
17
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
15
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
16
Carl Mikaelson
Simon Wernersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
14
Kim Petersson
Simon Molin
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
Sjöberg Motorsport
SE
15
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Kurtssons Entreprenad
SE
4
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf III
Bergfors Snickerifabrik
SE
16
Patrik Tor
Christian Gustafsson
Skillingaryds MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
12
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
10
Magnus Westman
Michael Andersson
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Volvo 940 Voc
SE
4
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
14
Victor Hansen
Ida Lidebjer Granberg
SMK Hörby
Asarums MS
Peugeot 208 R2
SE
18
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
4
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
4
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
9
Mikael Larsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
10
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Ingemar Månsson
Torbjörn Ivarsson
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
4
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
4
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Jocke Wessberg
Mikael Karlsson
SMK Hörby
Eslövs MK
VW Golf
SE
15
Rickard Frisk
Martin Ekström
SMK Sala
SMK Sala
Volvo 240
SE
5
Frederik Eckhardt
Charlie Ekström
SMK Södermanland
Eskilstuna MK
Volvo 940
SE
5
Kristoffer Karlsson
Albin Timell
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 940
SE
15
Joel Norqvist
Christoffer Nilsson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 244
SE
10
Dan Rhodin
Christer Karlsson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 244
SE
5
Oskar Larsson
Jesper Hellström
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Volvo 940
SE
30
Tomas Wenersson
Hans Peter Picher
Ssmk
Ssmk
Opel Ascona A
SE
4
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
17
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
9
Fredrik Karlander
Mikael Bielinski
Toarps MK
Kinds MK
Volvo 940
Ramudden.se
SE
8
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
15
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 244
SE
7
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
10
Robin Thörnberg
Peter T Modig
Vetlanda RRC
Vara MK
Volvo 940
SE
14
Alexander Alexandersson
Emil Pettersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
JF Autodelar & Polyform.se
SE
2
William Andersson
Vimmerby MS
Volvo 240
SE
5
Siegfried Mayr
Renate Mayr
VOC Germany
VOC Germany
Volvo 240
DE
10
Roger Fransson
Charlott Holmqvist
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940 Voc
SE
10
Martin Broberg
Tobias Lis
Värmdö BK
Värmdö BK
Volvo 940 Voc
SE
6
Bo Fransson
Vakant
Växjö MS
Volvo 940
SE
3
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
9
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
SE
16
Fredrik Elmdahl
Magnus Nyrrel
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
10
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
18
Anton Johansson
Henrik Risberg
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
16
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
3
Anders Jonasson
Jörgen Lindahl
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi Lancer EVO IX
SE
9
Jimmy Kristensen
Anna Larsson
Wäxjö MS
Kristianstads MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
4
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
18
Viktor Linde
Rolf Linde
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Team Carpart1
SE
4
Emrik Smedberg
Timmy Berntsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Honda Civic Type-R
Motorsport AB i Växjö
SE
3
Erik Telehagen
Björn Jonasson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi Evox
SE
10
Fredrik Alin
Alexander Alin
Åmåls MK
Åmåls MK
Volvo 240
SE
15
Marcus Persson
Tobias Holmström
Åmåls MK
Dals MK
Volvo 940
SE
5
Lukas Kindgren
Martin Hugosson
Åtvidabergs MK
Tjust MK
Volvo 940
Klädhuset I Falerum
SE
18
Simon Axelsson
Stefan Bergholm
Älmhults MK
Osby MK
Volvo 740
SE
18
Rasmus Bengtsson
Joakim Bengtsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 240
Nybe AB
SE
17
Tim Hammarström
Karl-Göran Eriksson
Älmhults MK
Älmhults MK
Renault Clio
SE
18
Sebastian Lindeborgh
Markus Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
9
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
9
Jonas Wiklund
Viktoria Johansson
Älvbygdens MK
Kullings MS
Volvo 240
SE
10
Andreas Liljeberg
Michael Liljeberg
Örsundsbro MK
Mälaröarnas MK
Volvo 940 Voc
SE
15
Marcus Jardler
Louise Korkeamäki
Östmark MFF
Östmark MFF
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com