Anmälningslista

Anmälda till Rally: Dackefejden

16 jun 2018 - Wäxjö MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 1
2 Appendix K (till 1990 års modell) A-B-C förare 0
3 A-Förare R4, R5 - 4WD 1
4 A-Förare R3, R2 - Trimmat 8
5 A-förare VOC Mekonomen Rally 3
6 A-förare GrF övriga, GrN 0
7 A-förare Gr. E 4
8 B-Förare R4, R5 - 4WD 0
9 B-Förare R3, R2 - Trimmat 3
10 B-förare VOC Mekonomen Rally 9
11 B-förare GrF övriga, GrN 1
12 B-förare Gr. E 0
13 C-Förare R4, R5 - 4WD 0
14 C-Förare R3, R2 - Trimmat 6
15 C-förare VOC Mekonomen Rally 7
16 C-förare GrF övriga, GrN 3
17 C-förare Gr. E 7
18 Ungdomsrally 2
30 Föråkare godkänd av arrangören före anmälan 0
Totalt 55

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Peter Bergsander
Elaine Walve
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
3
Erik Telehagen
Björn Jonasson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi Evox
SE
4
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
4
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
4
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
4
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
4
Hampus Larsson
Frida Axelsson
Kristianstads MK
Skillingaryds MK
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
4
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Görgen Persson
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
5
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
5
Siegfried Mayr
Renate Mayr
VOC Germany
VOC Germany
Volvo 240
DE
5
Ingemar Månsson
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Jesper Larsson
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
7
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
7
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
7
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
9
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
9
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
9
Fredrik Karlander
Mikael Bielinski
Toarps MK
Kinds MK
Volvo 940
Ramudden.se
SE
10
Martin Broberg
Tobias Lis
Värmdö BK
Värmdö BK
Volvo 940 Voc
SE
10
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
10
Roger Fransson
Charlott Holmqvist
Vännäs MK
Vännäs MK
Volvo 940 Voc
SE
10
Gustav Johansson
Rebecca Andersson
Fryksdalens MK
Hällefors MK
Volvo 940
SE
10
Kenth Lindkvist
Johanna Orebring
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
10
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
10
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 240
Svensson Motorsport
SE
10
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
10
Martin Zettervall
Frida Hammarlund
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
11
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
14
Alexander Alexandersson
Emil Pettersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
JF Autodelar & Polyform.se
SE
14
Krister Dahlberg
Peter Andersson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325 Coupé
SE
14
Anders Frostensson
Viktor Zettergren
Olofströms MK
Wäxjö MS
Peugeot 306
SE
14
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
14
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
14
Torbjörn Karlsson
Mikael Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
15
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
15
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 244
SE
15
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
15
Marcus Jardler
Louise Korkeamäki
Östmark MFF
Östmark MFF
Volvo 940
SE
15
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MC
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
15
Joel Norqvist
Christoffer Nilsson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 244
SE
15
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Kurtssons Entreprenad
SE
16
Fredrik Elmdahl
Magnus Nyrrel
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
16
Carl Mikaelson
Simon Wernersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
16
Patrik Tor
Christian Gustafsson
Skillingaryds MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
17
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
17
Martin Bysén
Robin Davidsson
Ryds MK
Nybro AC
Volvo 244
SE
17
Sebastian Dahl
Björn Johnsson
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Toyota Corolla
Rallyshop Motorsport
SE
17
Tim Hammarström
Johanna Orebring
Älmhults MK
Wäxjö MS
Renault Clio
SE
17
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
17
Magnus Klingvall
Torbjörn Åkerblom
Skene MS
Skene MS
VW Golf MK1
SE
17
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Mercedes C180
SE
18
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
18
Viktor Linde
Rolf Linde
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Team Carpart1
SE
www.resultatservice.com