Anmälningslista

Anmälda till Rally: Expressspecialen

15 apr 2018 - SMK Hörby

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-förrare - Standard A: R1a, Gr.E, Gr.N<1400. 1
2 B-förrare - Standard A: R1a, Gr.E, Gr.N<1400. 4
3 C-förrare - Standard A: R1a, Gr.E, Gr.N<1400. 4
4 A-förrare - Standard B: R1b, VOC, Gr F, Gr F Övriga, Gr N<1600 7
5 B-förrare - Standard B: R1b, VOC, Gr F, Gr F Övriga, Gr N<1600 13
6 C-förrare - Standard B: R1b, VOC, Gr F, Gr F Övriga, Gr N<1600 3
7 A-förrare - Trimmat: R2, Gr H<1600, Gr N<2000, R3, Gr H. 20
8 B-förrare - Trimmat: R2, Gr H<1600, Gr N<2000, R3, Gr H. 6
9 C-förrare - Trimmat: R2, Gr H<1600, Gr N<2000, R3, Gr H. 11
10 A-förrare - 4 WD. 4
11 B-förrare - 4 WD. 0
12 C-förrare - 4 WD. 1
13 Appendix K 0
14 Ungdomsrally 3
30 Föråkare 4
Totalt 81

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Jesper Larsson
Mikaela Lindahl
Kristianstads MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
2
Mikael Andersson
Magnus Andersson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 318
Team Jordvarme.se
SE
2
Fredrik Dehlin
Madeleine Ruud Nielsen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
2
Björn Hansson
Lyn Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Mazda 323 F
SE
2
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
3
Göran Hansson
Susanne Lauber
Hässleholm
Hässleholm
Opel Ascona B
SE
3
Lucas Ljungbäck
Oliver Lennartsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
3
Ola Nilsson
Jack Andersson
Hässleholms MK
Tomelilla MK
VW Golf
SE
3
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
4
Daniel Ekdahl
Kjell-Arne Ekdahl
Lunds AC
Lunds AC
Volvo 242
SE
4
Rikard Fors
Jörgen Nilsson
SMK Hörby
Volvo 940
AM Elteknik
SE
4
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
4
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
4
Rolf Arne Nilsson
Mats Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
4
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
4
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
BMW 320
SE
5
Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Lunds AC
Sjöbo MK
Volvo 940
SE
5
Einar Fors
Nina Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
5
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
Stefans Däckservice Hörby
SE
5
Erik Harrysson
Joacim Wessberg
Eslövs MK
SMK Hörby
Renault Megane RS
AM Elteknik
SE
5
Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
5
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
5
Jonas Magnusson
Patrik Eriksson
SMK Hörby
Tomelilla MK
Volvo 940
SE
5
Sven-Erik Nielsen
Jan Larsson
Dalby MK
Hyllinge MS
Volvo 940
SE
5
Rolf Nilsson
Linda Kraft
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
5
Johnny Ottosson
Mikael Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Henrik Rehn
Jonas Larsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Rehn Motorsport
SE
5
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 240
Svensson Motorsport
SE
5
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
6
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
6
Andreas Hasselgren
Andreas Hasselgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
Stefans Däckservice Hörby
SE
6
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
SE
7
Mats Andersson
Simon Andersson
Eslövs MK
Eslövs MK
Opel Adam R2
AM Elteknik
SE
7
Tommy Andersson
Sven Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3
SE
7
Johan Edquist
Henrik Edquist
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
7
Rolf Grybb
Tobias Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
7
Christian Gustavson
SMK Hörby
VW Golf MK1
SE
7
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
7
Anders Karlsson
Annelie Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
7
Tom Kristensson
Johan Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Adam R2
SE
7
Joacim Kristiansson
Maya Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Corsa
SE
7
Hampus Larsson
Felicia Andersson
Kristianstads MK
SMK Hörby
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
7
Jan Lennartsson
Terese Lennartsson
Lunds AC
Lunds AC
Opel Kadett
SE
7
Mats Lundahl
Marie Eriksson
Svedala MK
Svedala MK
BMW M3
SE
7
Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Lunds AC
Lunds AC
Opel Ascona
SE
7
Mats Myrsell
SMK Hedemora
Porsche 997 GT3
Tractive Rally Team
SE
7
Ebbe Nilsson
Viktor Karlsson
Hässleholms MK
Nybro Auto Club
Tba
SE
7
Jonas Olsson
Hässleholms MK
Ford Puma KitCar
SE
7
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
7
Jörgen Persson
Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK

SE
7
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
7
Robin Svensson
Sandra Wybrands
SMK Hörby
Peugeot 206 S1600
SE
8
Andreas Andersson
Fredrik Schultz
Kristianstad MK
Hässleholms MK
BMW Compact
SE
8
Uffe Jansson
Vakant
SMK Örkelljunga
Opel Kadett
SE
8
Peter Lindén
Tomas Lindén
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
8
Tommy Nilsson
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic
Stefans Däckservice Hörby
SE
8
Michael Nyström
Jonas Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
Assistancekåren
SE
8
Thomas Wiberg
Klas Wiberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Sierra RS Cosworth
Tyringe Bildemontering AB
SE
9
Frida Andersson
Jörgen Jönsson
Eslövs MK
Hörby MK
Opel Kadett
AM Elteknik
SE
9
Peter Augustinsson
Ulf Augustinsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 106 Xsi 1,6
Augustinsson Måleri
SE
9
Andreas Berg
Amanda Berg
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325
SE
9
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
PL
9
Victor Hansen
Joakim Blansch
SMK Hörby
Skillingaryds MK
Peugeot 208 R2
SE
9
Bo Karlsson
Mikael Karlsson
Ryds MK
Grimslövs MS
BMW 325
SE
9
Torbjörn Karlsson
Sam Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
9
Anders Lindén
Vakant
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
9
Ann Sommar
Sandra Bergelv
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325Ia
SE
9
Rickard Tjäder
Melinda Tjäder
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 142
Tjäders rallyteam
SE
9
Mikael Willander
Göran Mårtensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 242
SE
10
Joachim Grahn
Mikael Kjellgren
Simrishamns MK
Hjo MK
Ford Fiesta R5
SE
10
Sune Larsson
Elin Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi R 5
SE
10
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
Ford Fiesta R5
SE
10
Lars Östring
Helsingborgs KK
Ford Escort Cosworth
SE
12
Esko Siren
Adrian Siren
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi EVO
Team A.s Racing
SE
14
Simon Axelsson
Sebastian Lindeborgh
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
14
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
14
Maja Håkansson
Andreas Håkansson
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
30
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
SE
30
Jens Persson
Johan Vallette
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
30
Jan Piet Van Der Meer
Koen Weiners
KNAF
KNAF
Austin Healey MK3
Historic Healey Rally Team
NL
30
Anders Östberg
Rasmus Wingren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com